Dereceli Gözlüğümü Optikçiler Satın Alır mı?

Cengizhan58

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, 2 sene önce dereceli gözlük kullanıyordum. Doktora gittim artık kullanmama gerek yok dedi. Evde duruyor öylesine, optikçiler alma şansı var mı?
Yada herhangi birine satma şansım var mı

Çözüm
Ablam optikçi kendisine sordum ve cevabı şu oldu.
"Karşıdaki kişinin fatura kesme yetkisi olmadığı için para karşılığı alınamaz." Muhasebeye alınan her ürün için fatura bilgisi veriliyor bu yüzden alamıyorlar.
Arkadaşlar, 2 sene önce dereceli gözlük kullanıyordum. Doktora gittim artık kullanmama gerek yok dedi. Evde duruyor öylesine, optikçiler alma şansı var mı?
Yada herhangi birine satma şansım var mı
Öncelikle geçmiş olsun gözlükçülere gözlüğünüzü verebilirsiniz ben gözlük kullanıyorum evimde 3 tane gözlük vardı numaraları değiştiği için kullanamadığım gözlükleri verdim aldılar büyük ihtimal alacaklardır ama para karşılığı vereceksiniz bilemem

"Karşıdaki kişinin fatura kesme yetkisi olmadığı için para karşılığı alınamaz." Muhasebeye alınan her ürün için fatura bilgisi veriliyor bu yüzden alamıyorlar.

Çözüm
Konuyla alakalı değil ama dereceli gözlük kullanırken nasıl kullanmana gerek kalmadı. Lazer ameliyatı mı oldun?

Valla kardeşim açıkcası bende anlamadım. 4 yıl önce askeri lise aşamalarında da gözden geçmiştim. Ondan 1 sene sonra göze gittim öyle can sıkıntısına kontrole yani gözlük verdi 2 3 ay taktım takmadım yani. 2 sene sonra bidaha gideyim kontrole dedim artık takma gerek yok ama istersen takabilirsin dedi. Gözümde de herhangi bir sıkıntı yok rahat görüyorum. Ameliyat felan olmadım yani.

Sağol kardeşim yardımcı olduğun için evde duruyordu paraya dönüştürebilirim belki diye düşündüm. Yardımın için sağol.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı