Dernek Üyelerini Kayıt Programı Oluşturma

• Konuyu başlatan Hic
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 7
  • Görüntüleme 2B

Hic

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Başlıkta da belirttiğim gibi. 100-150 kişilik bir derneğin üyelerini takip edebilecek bir program yazmak istiyorum. Program içerisinde üye listesi, üye ekleme ve düzenleme gibi seçeneklerin olmasını ve üye listesinden herhangi bir üye üzerine tıkladığımda üyeye ait tüm bilgileri görmek istiyorum. Aynı zamanda dernek üyeleri için aylık aidatlar vs var. Bunların da girilmesi ve güncellenmesi mümkün olur mu? Ve bu şekilde bir programı en rahat hangi program alt yapısını ve dilini kullanarak oluşturabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
DataBase kullanmanız gerekiyor.
Eğer web uygulaması ise Django kullanabilirsiniz. Python kütüphanesidir rahatça yapabilirsiniz.
Eğer telefon uygulaması ise Swift ile Core Data ya da SQLite kullanabilirsiniz.

Bende uygulama istiyorsunuz sanmıştım o zaman neden excel kullanmıyorsunuz ? Google forms uygulamasıyla bilgi toplayabilirsiniz. Gelen bilgiler excel tablosunda tutulabiliyor.

Excelden ziyade aslında direk banka ya da üye kayıt programlarına benzer birşey yapmak istiyorum. Visual basic ile birşeyler yaptım fakat üye üzerinden tekrardan verileri çağıramıyorum. O yüzden forumumuza danışmak istedim. Belki daha kolay bir alt yapıda oluşturabileceğim bir program var mıdır diye?

Birde excel de güncellemeyi sürekli manuel yapabiliyoruz diye biliyorum. O yüzden exceli en son çare olarak düşündüm.:)

Excelden ziyade aslında direk banka ya da üye kayıt programlarına benzer birşey yapmak istiyorum. Visual basic ile birşeyler yaptım fakat üye üzerinden tekrardan verileri çağıramıyorum. O yüzden forumumuza danışmak istedim. Belki daha kolay bir alt yapıda oluşturabileceğim bir program var mıdır diye?

Birde excel de güncellemeyi sürekli manuel yapabiliyoruz diye biliyorum. O yüzden exceli en son çare olarak düşündüm.:)
Google forms uygulaması kullanabilirsiniz dedim ya o da excel'e geçiriyor.
Visual Basic ile de DataBase bağlantısı kurabilirsiniz. Nasıl kullanıldığıyla ilgili Google'da birçok bilgi bulunmakta.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı