Ders çalışamamak

Ccebur

Kilopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar sorunum gayet basit ancak çözümünü ben bulamadım. Hiçbir türlü ders çalışamıyorum. O masanın başına ders çalışmak için oturduğumda sürekli sandalyeden itiliyormuş gibi hissediyorum cidden o kadar sevmiyorum ki ders çalışmayı. Derslerim kötü ve her ne kadar istemeyerek de olsa çalışmak zorundayım. Buna sizin verebileceğiniz bir öneri var mıdır?

Arkadaşlar sorunum gayet basit ancak çözümünü ben bulamadım. Hiçbir türlü ders çalışamıyorum. O masanın başına ders çalışmak için oturduğumda sürekli sandalyeden itiliyormuş gibi hissediyorum cidden o kadar sevmiyorum ki ders çalışmayı. Derslerim kötü ve her ne kadar istemeyerek de olsa çalışmak zorundayım. Buna sizin verebileceğiniz bir öneri var mıdır?

Dersi gözünde büyütme. Otur ve anlamaya çalış. Dersi derste dinle ve tekrar yap okuldan sonra unutma konuları. Çözebildiğin yapabildiğin sürece çalışmak isteyeceksindir.

Geleceğinde iyi bir şeyler başarmak istiyorsan bir şeyler yapmak zorundasın. İlla ki kolay olmayacak ama bir yerden başlamak zorundasın. Ders çalışmak dünyanın en kolay işi. Şuan dünyada sırf 1 ekmek alabilmek için bile inşaatlarda can güvenliksiz çalışan işçiler; evi barkı olmadığı için dışarda yatan insanlar var. Eğer şuan da senin elinde bu imkan varsa bu imkanı en iyi şekilde değerlendirmeli ve gerçekten bu işin hakkını vermelisin. Ailenin sırf seni okutmak ve ihtiyaçlarını gidermek içine ne türlü sıkıntılar çektiğini inan tahmin edemessin. Gelecekte kafanı duvarlara vurmamak, hiçbir zaman pişman olmamak için hedefini hemen belirlemeli ve bir amaç uğruna savaşmak zorundasın. Bunu gerçekleştirebilecek tek kişi sensin ve bunu hemen yapmalısın.

Dostum bende öğrenciyim ve çalışmayı sevmiyorum diye bir şey yoktur aslında.
Öncelikle senin hayatın gerçeklerinden haberdar olman lazım annen,baban eme veriyor.
10 yıl sonra sana onlar bakmayacak evleneceksin,çocuğun olacak ona sen bakacaksın.

Ben ders çalışmayı seven birisiyim çünkü beni o masanın başından alan bir etken yok.
Tek hedefim çalışmak ve tabii eğlenmek.
Youtube,twitch,face,ins gibi internet alanları senin kafanı dağıtır dur bi ayşe ne yazmış?
Yanılmıyorsam insanın bir şeye alışması için 21 gün gibi bir zamana ihtiyacı vardır bu da senin rahat,ders çalışmadığın bir olaydan tamamen düzenli bir çalışmaya geçiş süren olur.

iki günde saat 7-11 çalışamazsın. Ama gayret edersen 6,7 gün sonra gerçekten o zaman o işi yapmaya alışırsın.

Asıl amacın ders olsun,ne zaman görevini bitirirsen git basket oyna,yayın izle, maç izle tutan yok
Kolay gelsin başaramayacağın hiçbir şey yok!

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı