Ders çalışamıyorum

Ailenden baskı iste biraz bana ders çalışın deyin diye.
Ailenin baskı yapması bir işe yaramayacak, üstüne arkadaşı derslerden daha da soğutacaktır.
Merhaba arkadaşlar. Ben 8.sınıf öğrencisiyim ve 6 Haziran'da LGS'ye gireceğim. Sınava yaklaşık 79-80 gün kaldı ama ben çalışamıyorum. Olmuyor. Ne zaman başlasam aklım hep başka bir şeyde kalıyor. Özellikle son 3 haftada hiç ders çalışamadım. Şubata kadar her şey iyiydi ama şubattan sonra bir şey oldu sanki bana. Çalışamadığım için deneme puanları düştü. Moralimde çok bozuluyor. Yardımcı olursanız sevinirim. Ha bir de eklemeyi unuttum. Günde 1-2 saat oyun da oynuyorum.
Bir iş yaparken kafanı o işle meşgul tutman çok önemli, eğer sürekli başka şeylere kafa yorarsan çalışamazsın.
Özellikle kafana takılan bir şey varsa, onu hallet ondan sonra ders çalışmaya odaklan.
Ha, ama yok benim kafam sürekli başka şeylerde, odaklanamıyorum abisi diyorsan, odak gerektiren aktivitelerle belki odaklanma yeteneğini geliştirebilirsin.
Film izlemek gibi, oyun oynamak da odaklanma yeteneğini artıracaktır.
Moralini bozan şeylerden uzak durmaya çalış, ne kadar moralin bozuksa bir o kadar da odaklanamazsın.

İyi bir lise kazanmak istemiyor musunuz? Ya da iyi bir puan alınca mutlu olmayacak mısınız? Ya da iyi bir puan alırsanız herhangi bir hediye almayacak mısınız?

Çok istiyorum ama önceden denemelerde 435-420 yapıyordum şimdi 360-350.ona üzülüyorum. Öğretmenlerimde diyor şehmus düşüş var sende diye. :(

Çok istiyorum ama önceden denemelerde 435-420 yapıyordum şimdi 360-350.Ona üzülüyorum.
Kanka çalışmadan olmaz zaten. Yavaş yavaş tempo kazan tekrardan arttır, motive et kendini. Uzun süreler ders çalışmaya çalış, zorla kendini yani. Hayvan gibi çalışmadan bir şey olmuyor maalesef.

Hocam nasıl öğreneceğinizi ben de tam bilmiyorum. O aklınıza gelince kendinizi toparlayın, gerekirse her sayfanın başına yazın.
Ben şahsen fazla oyun oynayan birisiyim çoğunlukla hikaye odaklı oyunları oynuyorum ama derslerimi de aksatmıyorum sınavlarda birinciyim illaki oyun olmadan olmuyor diyorsanız ikisini beraber götürmeyi öğrenin ve oyundaki sürenizi kısaltın

Kanka çalışmadan olmaz zaten. Yavaş yavaş tempo kazan tekrardan arttır, motive et kendini. Uzun süreler ders çalışmaya çalış, zorla kendini yani. Hayvan gibi çalışmadan bir şey olmuyor maalesef.

Çok teşekkür ederim hepinize. Dediğiniz şeyleri yapmaya çalışacağım.

Kendimi motive edecek şeyi nasıl bulabilirim?
Bana göre motivasyon yok. Özdisiplin önemli. Motivasyon videoları zamanında çok baktım. Gereksiz ve saçma. Otur çalış diyenler olabilir. Onlar motive etmek istiyor, kafaya takma diyor ama...

"ama"sı var içinde. Derslerin iyiymiş tebrik ederim. Ben bu konularda profesyonel bir destek önerisinde bulunuyorum. Kendi okulundan rehber hocasına rehberlik araştırma merkezine gitmek istiyorum demelisin. Yardımcı olacaktır. Dediğim yer okuldaki hocalardan daha fazla yardımcı olur.

Bana göre motivasyon yok. Özdisiplin önemli. Motivasyon videoları zamanında çok baktım. Gereksiz ve saçma. Otur çalış diyenler olabilir. Onlar motive etmek istiyor, kafaya takma diyor ama...

"Ama"sı var içinde. Derslerin iyiymiş tebrik ederim. Ben bu konularda profesyonel bir destek önerisinde bulunuyorum. Kendi okulundan rehber hocasına rehberlik araştırma merkezine gitmek istiyorum demelisin. Yardımcı olacaktır. Dediğim yer okuldaki hocalardan daha fazla yardımcı olur.

Okulumuzda psikolojik danışman var. Gitsem mi, gitmesem mi diye düşünüyorum.

Merhaba arkadaşlar. Ben 8.sınıf öğrencisiyim ve 6 Haziran'da LGS'ye gireceğim. Sınava yaklaşık 79-80 gün kaldı ama ben çalışamıyorum. Olmuyor. Ne zaman başlasam aklım hep başka bir şeyde kalıyor. Özellikle son 3 haftada hiç ders çalışamadım. Şubata kadar her şey iyiydi ama şubattan sonra bir şey oldu sanki bana. Çalışamadığım için deneme puanları düştü. Moralimde çok bozuluyor. Yardımcı olursanız sevinirim. Ha bir de eklemeyi unuttum. Günde 1-2 saat oyun da oynuyorum.

Oyunu bırakın eğer düzgün bir lise bekliyorsaniz geç bile kalmışsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı