Ders çalışamıyorum

omrally

Centipat
Yer
Kuytu bir köşe
Daha fazla  
Başlıkta da gördüğünüz gibi ders çalışamıyorum, ya da çalışmıyorum da denebilir. İlk olarak şey diyebilirsiniz, "zaten önceden onlarca bunlar ilgili konu açıldı. Neden tekrar açıyorsun? Ne gerek var buna." evet haklısınız ama şunu da belirtmek isterim. Önceden bu konuyu açan arkadaşlar kendi hayatlarından pek örnek vermemişler. Sadece ders çalışamıyorum gibisinden kesip atmışlar. Benim problemlerim belli ama cevaplarını aramamda yardıma ihtiyacım olduğu kanısına vardım.
Ben hayatımı hiçbir zaman planlı bir şekilde yaşamış biri olmayarak ve de ömrüm boyunca bilgisayara bağımlı olarak yaşayan herhangi bir akademik başarısı olmayan dandik bir Anadolu lisesine giden biriyim. Okullar açılalı 1 ay 1 hafta 1 gün oldu ve sadece bir gün 1 saat bilgisayardan video izledim ve 1 saat de test çözdüm. 8. sınıfa kadar matematiğe ilgi duyan biriydim. 9. sınıf karantina sebebi ile pek eğitim alamamakla birlikte 10. sınıftaki matematik hocası nedense beni matematikten soğuttu. Normalde sadece matematik çalışırdım fakat bu aralar okuldan eve evden okula bir hayat sürüyorum. 2 yıldır mutluluğu kaybetmiş biri olarak genellikle boş zamanlarımda bilgisayar karşısında "LoL" oynamak ya da müzik dinleyerek hayatı sorgulamak dışında pek bir şey yaptığım söylenemez. 8. sınıfın sonlarına kadar anne zoru ile ders çalıştıktan sonra, "LGS" zamanları Online'a geçince annemin dandik makineden canlı derslere gireceğim diye "Minecraft" oynayarak harcadım bütün vaktimi. 9. sınıfta üst düzey bir bilgisayar toplamama rağmen bir anda oyunlardan soğudum ve tek aktivitem son ses müzik ile "FH4" oynamak oldu. 10'a geldiğimden beri bir hüzün dolu içim. Belki okul istediğim imkanları karşılayamadığındandır, belki de adamakıllı arkadaş edinemediğimdendir.(gruplaşma çok fazla) gittikçe derslerden soğumuş bulunmaktayım. Ders çalışmayı geç yaşamak için bile motivasyonum olmadığı için hiçbir şey yapasım gelmiyor belki de. Annemler 2 haftadır "gel seni koleje verelim, matematikten ders aldıralım ilerlet" diyorlar.(babamın durumu beni okutacak kadar var.) Ama öyle bir isteksizim ki koleje gitsem üstüme büyük yük, büyük sorumluluk almış olurum. Beklentileri karşılayamam diye korkuyorum. Çok çaresizim ve ne yapmam gerektiği hakkında herhangi bir fikrim yok. Her gün okula yürürken inşallah bir araba çarpsa da gitsem diyorum. Gereksiz yorumlara aldanmıyorum, her türlü dalga geçebilirsiniz. Mesaj yazan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
En azından sıkıntılı olduğunu kabul edebilecek kadar mantıklı birisisin.Tavsiyem KPSS'nin orta öğretim olanına hazırlanman, lise mezunu olanlar girebiliyor. Ordan gardiyanlık,katiplik gibi memuriyetler için 70 üstü alsan yeterli oluyor ki sınav oldukca basit.Günde sadece 1 veya 2 saatini ayırsan bile (Hiçbir konuyu bilmiyorsun sıfırdan başlıyorsun olarak kabul ediyorum) 70 alman için yeterlidir.

Anlattıkların eğer dogru ise, üniversite zaman kaybı olacaktır senin icin.

Kendine ölçülebilir ve ulaşılabilir hedefler koyarsan motivasyonun olacaktır.

Ölçülebilir hedef şudur: LoL oynuyordum demiştin, bende oynuyorum ordan örnek vereyim.Mesela "Ben bu sezon gold olacagım ölçülebilir bir hedef degildir.Ben bu sezon 1 ay içerisinde gold olacagım ölcülebilir bir hedeftir." He bunu denerken 1 haftada olursa erken başarmış, 3 ayda olursan 2 ay kaybetmiş olursun, ama bir şekilde ulaşmış olursun.Bu sadece bir örnek, bunu hayatına uyarlayabilirsen, içinde bulundugun durumdan hızlı şekilde çıkabilirsin.

Eğer konu trolse de, canın sağola :)

Yeni konular

Geri
Yukarı