Ders çalışamıyorum

Yanlış anlamayın ama ben hayatımda hiç uzun süre ders çalışmadım okula git gel o yani kimsede sormuyodu ilgi yok o yüzden senin yerinde olsam çalışırdım.Max 1 saat ders çalışmışımdır.
Şu zamana kadar bende senin gibi hic calismadim ama caliscam bakalim

İlk adım güzel ama devamı daha önemli. 1 ay boyunca tekrar indirmezsen sırtın yere gelmez. Başlıkta bazı dostlar hala sana bilgisayar oyunu oynama dediğimi sanıyor, rekabetçi oyunların beyin yıkama etkisi altında olduklarından bu algı düşüklüğü normal. İngilizce çalışmak diye bir şey yoktur, sen hikayeli oyunu oynarken karakterin bir cümlesini anlamayıp çevirdiğinde bile ”çalışmış” olursun. Yani olay kendini dile maruz bırakmak ve bunu her fırsatta yapmak. Yabancı YouTuber‘ları keşfet, dizi, film, hikayeli oyunları Türkçe yama kullanmadan oyna ve en önemlisi bir an önce İngilizceden İngilizceye bir yabancı dil sözlüğü kullan, en iyileri Oxford ve Cambridge olup Learner’s Dictionary diye aratırsan ücretsiz online kullanabilirsin. 1 ayın sonunda elin gitmeyecek bile ve hayattan aldığın keyif artacak. Beynin her 30 dk sonrasında yenilenmeye muhtaç bir dopamin döngüsüne girdiğinden ilk başta alışman zor olabilir, ama şu kadar gerçeği açıkladıktan sonra bile direniş gösterenlerden olmadığın için senin başaracağına inanıyorum.
Sag olun hocam tavsiyeniz ise yaradi valoranti sildim mesela dun rise of the tomb raider oynadim daha iyi ne tilt oldum ne sinirlendim.

Geri
Yukarı