Ders çalışamıyorum

dilim pizza

Picopat
Makaleler
5
Daha fazla  
Dersler üstüme üstüme geliyor. Biyolojisiydi, matematiğiydi, kimyasıydı... Odaklanamiyorum, ders çalışamıyorum. Hoca bir şey anlatiyorsa o beş dakika sonra kafamda yok, puf! Bilmiyorum. Nasıl halledebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kendinizi derse vermeye çalışın, gerekirse evde not tutarak çalışmayı deneyebilirsiniz not tutmanın ve bunu düzenli bir şekilde yapmanın verimini görenler var. Dersleri belirli bir planlı çalışma ile rutine dönüştürebilir ve üstesinden gelebilirsiniz diye düşünüyorum, iyi çalışmalar.

Günlük 1-2 saat günün tekrarını yapsan bir şey kaybetmezsin kendini sen çalışamıyorum diye kısıtlamışsın zaten.

Her gün çalışırsanız bir süre sonra çalışmayınca rahatsız olmaya başladığınızı fark edeceksiniz. Çok çalışmaktansa düzenli ve kararında çalışmak çok daha verimlidir. Ben pomodoro tekniğini size öneririm kendim de kullanıyorum ve uyarsanız gerçekten çok verimli oluyor. Sıkılmadan uzun süre çalışabiliyorsunuz ufak molalar ile. Bu siteyi kullanıyorum ben her gün.

Konu o değil ben direk ders çalışamıyorum (kendimi derse odaklayamıyorum)

Derse odaklanamamak diye bir şey yok diyelim var zihninizi temizleyin kendiniz için uygun zamanı seçin ya da kendinizi motive edin.

Geri
Yukarı