Ders çalışamıyorum

İbomawashi

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaş yardımcı olur musunuz? Sonunda dayanamayıp sizlerden yardım istiyorum. 11. sınıf öğrencisiyim şu an yeni geçtim ara ara TYT falan çalışıyorum sözelciyim ama eşit ağırlığa verildim, o alan yok bulunduğum şehirde. Hiçbir okulda neredeyse, çok kararsızım üniversitesi okuyup okumamak konusunda. TYT çalışıyorum ama az çalışıyorum, denge kuramıyorum. 1 gün çalışıyorsam konuların devamı gelmiyor, kendime inanamıyorum üniversite kazanacağım konusunda bir güvenim hem var hem yok, maddi durumumuz iyi değil çok sıkıntılı durumdayız. Babam çalışmayı sevmiyor bu yüzden mesleki eğitime geçmeyi de düşünüyorum. Matematiği sevmiyorum özellikle sırf TYT içinde çalışacak olsam beni sıkıyor çok kararsız bir insanım. Evde çalışmayıp kütüphaneye geliyorum yine sıkılıp Instagram'da takılıyorum ya da bir şeyler bulup yarım bırakıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba! Dost acı söyler kavramını sizde uygulayacağım için özür dilerim ama. Sistemin aptallığı yüzünden matematik yapmadan hiçbir bölüme yerleşemiyorsunuz. Ekonomik durumunuz için üzgünüm umarım en yakın sürede daha güzel günler görürsünüz. Ders programı çıkarın kendinize okul dersleri ile devam edebileceğiniz. Örneğin hafta içi normal 11 derslerini devam ederken hafta sonu TYT ile devam edin 12. sınıfa kadar daha çok süreniz var deyip de yaylana yaylana da yapmayın ben o hatayı ettim siz etmeyin. Sosyal medyaya süre koy ben de günlük 40 dakikadır mesela 40'dan sonra giremem o uygulamaya kilitler kendini siz günlük kaç saat bakıyorsanız yavaş yavaş kısın mesela günde 1.5 saat bakıyorsanız başta 1 saat 15 dakika olarak başlayın ondan sonra yavaş yavaş kısmaya başlayın. Başarılar dilerim!

Sevgiler.

Geri
Yukarı