Ders çalışamıyorum

Alpete

Hectopat
Daha fazla  
9. sınıfa gidiyorum. Doğan Cüceloğlu fen lisesindeyim iyi bir okul ama çok da zor. Nasıl çalışacağıma karar veremiyorum. Tüm sınavlarımın 85 üstü olması gerek. Ne zaman çalışacağım diye kitap açsam ya telefon oynuyor ya da bilgisayardan yazılım yapıyorum.

Olabildiğince az anının olduğu bir ortamda çalış ama dikkat dağıtıcı yada dağıtabilecek şeyleri ortadan kaldır ve ders çalışırken ders çalıştığını düşünme sadece yap.

9. sınıfa gidiyorum. Doğan cüceloğlu fen lisesindeyim iyi bir okul ama çok da zor. Nasıl çalışacağıma karar veremiyorum. Tüm sınavlarımın 85 üstü olması gerek. Ne zaman çalışacağım diye kitap açsam ya telefon oynuyor ya da bilgisayardan yazılım yapıyorum.

O herkesin sorunu bende yüksek lisans yapıyorum aynı sorun bende de oluyor. Çevrende sana ders çalışmaktan daha cazip gelen o kadar şey varken çalışmak daha da zorlaşıyor.
5 dakika kuralı diye bir şey var sadece 5 dakika çalışmak için başla gerisi gelecektir. Ben çoğu zaman öyle başlıyorum.
İlk çalışmaya başlayacağın zaman seveceğin dersler çalışmakla başlayabilirsin. Bu da çalışmak için sana motive verecektir. İnsan yapabildiğini gördükçe kendini daha da kaptırır.
Bir çalışma programın olsun bu şu saatte bunu yap şu saatte şunu yap gibi değil. Bu hafta bu dersten bu konuları bitirmem gerekiyor gibi o konuları o hafta bitirmeye çalış ama hangi saate hangi gün yapman sana kalmış kendine o özgürlük ortamını tanırsan daha rahat çalışabilirsin.

Olabildiğince az anının olduğu bir ortamda çalış ama dikkat dağıtıcı ya da dağıtabilecek şeyleri ortadan kaldır ve ders çalışırken ders çalıştığını düşünme sadece yap.

Hiç anılarımdan etkilenmedim şimdiye kadar.

O herkesin sorunu bende yüksek lisans yapıyorum aynı sorun bende de oluyor. Çevrende sana ders çalışmaktan daha cazip gelen o kadar şey varken çalışmak daha da zorlaşıyor.
5 dakika kuralı diye bir şey var sadece 5 dakika çalışmak için başla gerisi gelecektir. Ben çoğu zaman öyle başlıyorum.
İlk çalışmaya başlayacağın zaman seveceğin dersler çalışmakla başlayabilirsin. Bu da çalışmak için sana motive verecektir. İnsan yapabildiğini gördükçe kendini daha da kaptırır.
Bir çalışma programın olsun bu şu saatte bunu yap şu saatte şunu yap gibi değil. Bu hafta bu dersten bu konuları bitirmem gerekiyor gibi o konuları o hafta bitirmeye çalış ama hangi saate hangi gün yapman sana kalmış kendine o özgürlük ortamını tanırsan daha rahat çalışabilirsin.

Telefondaki stagram ve WhatsApp'daki eski mesajlar beni hemen çekiyor 5dk kuralını ona uyguluyorum aslında :/

Hiç anılarımdan etkilenmedim şimdiye kadar.

Telefondaki stagram ve WhatsApp'daki eski mesajlar beni hemen çekiyor 5dk kuralını ona uyguluyorum aslında :/

Cazip gelmesi çok normal orada videolara bakmak mı yoksa önündeki fizik kitabına bakmak mı? Daha cazip tabii ki Instagram'ya da WhatsApp. Arkadaşlarla konuşurken bana sürekli bu soru geliyor. Çalışamıyoruz işte uygulama varmış o süre boyunca istediğin uygulamayı kısıtlıyormuş. Bence hiç gerek yokders çalışmaya niyetin yoksa uygulamalar olmaz masandaki kalemlerle oynarsın yine çalışmazsın. Eğer çalışa isteiğin yoksa dışarı çık biraz dolaş kafanı boşalt, biraz telefonuna baka ama mesajlaşmayı yarım bırakma bu çok önemlli konuşmayı biti öyle başla yoksa aklın orada kalır ders yapsan bile hiçbir şey anlamazsın sadece sayfalarını geçtiğin kitap görürsün. O yüzden tavsiyem önce çık bir hava al mesajlaş konuşmayı bitir. Eve gel en sevdiğin dersten başla güne, ara vermeyi unutma çok abartma yeterince ara ver. Eğer konu anlatım video ders vesaire dinlemiyorsan arkadan hafif sözleri olmaya bir müzik açabilirsin bu konsantrasyon için son derece önemlidir.

Eğer sınavdan düşük alırsan sınıfta kalacağın aklına gelsin, gerçekten motive ediyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı