Ders çalışırken bilgisayara not almak çalışmayı daha iyi yapar mı?

Babayiğit16

Centipat
Daha fazla  
Özellikle biyoloji dersinde not almakla vakit kaybetmiyorum. Ekran görüntüsü alıp geçiyorum konu anlatım videolarında. Ezber yapmam gerekirse de öyle yapıyorum. Böyle not alanlar var mı?

Biyoloji için mantıklı. Ben direkt defter şeklinde el yazılı biyoloji notları almıştım 2.el kitapçıdan. Bazı önemli yerleri el ile not alıp her gün gördüğün bir yere (kıyafet dolabı gibi) yapıştırmak da çok işe yarıyor. Fizik'de zorlanıyorsan formülleri de ufak not kağıtlarına yazıp bu taktiği uygulamanda fayda var. Arkadaşım 0 AYT Fizik iken bu yöntemle son 1 ayda 6 net yaptı. Lafı neden bu kadar uzattım bilmiyorum iyi çalışmalar dilerim. :D

Sayısal dersleri yazarak çalışmanız daha iyi olur.
Tabii ki öyle yapıyorum matematik için.

Biyoloji için mantıklı. Ben direkt defter şeklinde el yazılı biyoloji notları almıştım 2.el kitapçıdan. Bazı önemli yerleri el ile not alıp her gün gördüğün bir yere (kıyafet dolabı gibi) yapıştırmak da çok işe yarıyor. Fizik'de zorlanıyorsan formülleri de ufak not kağıtlarına yazıp bu taktiği uygulamanda fayda var. Arkadaşım 0 AYT Fizik iken bu yöntemle son 1 ayda 6 net yaptı. Lafı neden bu kadar uzattım bilmiyorum iyi çalışmalar dilerim. :D
Teşekkür ederim. Bir yandan konu dinlerken tek tuşla notta almış oluyorum bana mantıklı geldi böyle yapmak yani.

Geri
Yukarı