Ders çalışırken müzik dinlemek

mr.esat

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bu sene sınava gireceğim, hedefim yüksek. Özellikle 11 Fizik, 11 Kimya (Sayısal kısımlar) çözerken müzik dinliyorum, bunun beni engellediğini de düşünmüyorum. Sizce yanlış bir hareket mi yapıyorum?

Bu sene sınava gireceğim, hedefim yüksek. Özellikle 11 Fizik, 11 Kimya (Sayısal kısımlar) çözerken müzik dinliyorum, bunun beni engellediğini de düşünmüyorum. Sizce yanlış bir hareket mi yapıyorum?
Bence paragraf çözerken dışında müzik dinlenilebilir. Çünkü 11 fizik ve kimyası düz bilgi istiyor. Paragraf gibi değil yani.

Beni diri tutmaları açısından faydalı bile buluyorum müzik dinlemeyi. Ama arkadaşların da dedikleri gibi paragraf yahut konu anlatımı çalışırken iyi olmuyor pek.

@Crafting @WHT @Silinen üye
Konu çalışırken dinlemem ki zaten, 15 tatile yoğun bir 11 tekrarı rutini koydum, mesela dün Gazlar çözüyordum, tamamen sayısal konu. Çok nadir sözel bilgi var, aynısı 11 Fizik için de geçerli. Bunları yaparken müzîk dinledim.
Ama Biyoloji çalışırken yanlış hatırlamıyorsam dinlemedim, özellikle konu çalışırken yapmam zaten böyle bir şey. Günde minimum 6-7 saat çalışınca insan bunalıyor. Sağolun fikirleriniz için

Rap, pop, hiphop gibi konuşulan şarkılar dinliyorsanız bence dinlemeyin dikkatiniz bozuluyor. Daha çok Lo-fi tarzı dinleyin derim sadece ritime ayak uyduran bir müzik türüdür.

Rap, pop, hiphop gibi konuşulan şarkılar dinliyorsanız bence dinlemeyin dikkatiniz bozuluyor. Daha çok Lo-fi tarzı dinleyin derim sadece ritime ayak uyduran bir müzik türüdür.
Lofi severim, konuşmalı müzik pek dinlemiyorum zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı