Ders çalışırken odaklanamamaktan nasıl kurtulunur?

FleXieR

Centipat
Daha fazla  
Ders çalışırken sürekli dikkatim dağılıyor ve bunun önüne geçemiyorum 10 dakikada bitirebileceğim bir testi 1 saatte çözüyorum. Telefon veya bilgisayar olmadan çalışmam imkansız o yüzden onları da kaldıramam, bunun için ne yapılmalı?

Bir şeyleri zorlaştırırsan ters tepecektir sana. Mesela sosyal medyaya erişimini kendine zorlaştıracak olursan, beynin onu daha çok isteyecektir. Fıtrat meselesi, insan nadiren ulaştığı şeyden daha çok zevk alıyor. İradeli olacaksın ve en ufak yerden kaçmasına izin vermeyeceksin. Odak noktanı toplayabileceğin şeyler yapmalısın, günde bir saat kitap okumak gibi.

Aynı sorun bende de vardı, kendimce gerçekten bir hedef koyup istekli çalışınca aralıksız 4 saat çalıştığım bile oldu, işin püf noktası çalışmadan önce kendini çalışmak istediğine inandırmak bence.

Aynı sorun bende de vardı, kendimce gerçekten bir hedef koyup istekli çalışınca aralıksız 4 saat çalıştığım bile oldu, işin püf noktası çalışmadan önce kendini çalışmak istediğine inandırmak bence.
Hocam gerçekten isteyerek oturuyorum ancak 3-5 soru çözünce başka işlerle uğraşmaya başlıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı