Ders çalışırken sıkılmanın önüne nasıl geçilir?

Tarık45

Centipat
Daha fazla  
Merhaba 10.sınıfım ders çalışınca çok sıkılıyorum. Özellikle de sayısal dersleri çalışınca çok sıkılıyorum hemen yarıda bırakıp kalkıyorum. Mesela dün kimya çalıştım 10 dk sonra sıkıldım hemen bıraktım. Matematik ve fizik çalışırken de böyle oluyor sürekli. Sizce ne yapmalıyım? Nasıl sıkılmadan çalışabilirim? Şimdiden teşekkürler hepinize.

Alışkanlık haline getirmelisin. Hayatta her şeyi zevk alarak, eğlenerek, güllük gülistanlık yapacaksın diye bir şey söz konusu değil. Önemli olan sıkılsan dahi devam etmen. Kendini zorla, bir yerden sonra zaten normal gelmeye başlayacak böylece de sıkılmaların azalacak.

Eğer cidden çalışmak istemiyorsanız hayattan bir beklentiniz bir gelecek hedefiniz yoksa çalışmayın bu ülkeye simitçi, tavuk dönerci, tostçu, bakkal, fırıncı veya berber de lazım meslek öğrenebilirsiniz.

Az önce okuduklarınız sizi ürpertmiş olabilir stres olmuş olabilirsiniz daha bu yaşta bunca yükün altına nasıl gireyim demiş olabilirsiniz işte bu nedenden insanlar üniversite kazanmak istiyor yani 17-18 yaşında bir berber çırağı olmak istemiyorsanız bu ülkede çalışmak zorundasınız hocam azmedin, önünüze bir hedef koyun onun için çalışın amaçsız yapılan bir işin fazla istikrarlı olacağına inanmıyorum.

Biraz fazla gereksiz konuşmuş olabilirim kusura bakmayın ben kendimi böyle motive ediyorum :D

Hedefin yoksa hedef belirle, yoksa zaten çalışman bir şey kazandırmaz YKS'de.

Hedefim var zaten ama hedefim sözel bölümde sayısalda değil.
Sıkılıyor isen çalışma zorlama kendini yatağına yat uyu dinlen.

Öyle yapınca da ailem bu sefer bana kızıp sen ders çalışmıyorsun diyor ailem anlayışlı değil.
Alışkanlık haline getirmelisin. Hayatta her şeyi zevk alarak, eğlenerek, güllük gülistanlık yapacaksın diye bir şey söz konusu değil. Önemli olan sıkılsan dahi devam etmen. Kendini zorla, bir yerden sonra zaten normal gelmeye başlayacak böylece de sıkılmaların azalacak.

Zaten ders çalışmayı alışkanlık haline getirdim orada bu sıkıntı yok ben sayısal dersleri yapamıyorum yapamadığım içinde bana stres oluyor sayısal dersleri çalışınca sıkılıyorum hemen kalkıyorum ama sözel dersleri yapabiliyorum sözel derslere çalışınca sıkılmadan 2 saat çalışıyorum mesela yarın tarih yazılımız var bugün 2 saat aralıksız tarih çalıştım çünkü yapabiliyorum anladınız mı beni.
Öncelikle hedef belirlemen şart ve dersleri de anlayarak yapmalısın.
Ezbere yapmaya kalkarsan sıkılırsın ve zaten anlamazsın.

Hedefim var zaten hedefim sözel bölümde.
İsteyerek çalışman lazım. İstemeden, zorla çalışmaya çalışırsan hemen bırakmak istersin.

Zaten isteyerek çalışıyorum nasıl istemeyerek çalışabilirim ki.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı