Ders çalışma isteği nasıl kazanılır?

Daha fazla  
Çok çalışmak istiyorum ama çalışamıyorum. İçimden gelmiyor. Ödevlerimi yapmak istiyorum yapamıyorum. Derslerim rezalet. Matematik 0. en son 10 aldım. Kendimi ifade edemediğim için Türkçe konuşma sınavından 0 aldım. Bu da demektir ki Türkçe'den Full çekmem gerecek. Fiilimsiler falan gram anlamıyorum. Eskiden en azından fen biliyordum az bir şey. Artık onu bile bilemiyorum. Bilgisayar mühendisi olmak istiyorum ama ders çalışmayı sevmiyorum 8.sınıfım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sosyal medyayı bırak mutlaka, kendini motive et, kütüphaneye git, internetten ders videoları izle.

kendin çabalayacksın kolay test kitapları alıp çözeceksin kötümser olmak istemem ama yani 8. sınıfa kadar gelmişsin matematik 0 diyorsun bu saatten sonra çalışsanda lgs konularını bile bitiremezsin

Neden yapamıyorsun, kendini anlamaya çalış. Önce sorunu bulmaya çalış. Yani sen bir bilgisayar değilsin ki, şöyle yap düzelir diyelim.

Çok çalışmak istiyorum ama çalışamıyorum. İçimden gelmiyor. Ödevlerimi yapmak istiyorum yapamıyorum. Derslerim rezalet. Matematik 0. en son 10 aldım. Kendimi ifade edemediğim için Türkçe konuşma sınavından 0 aldım. Bu da demektir ki Türkçe'den Full çekmem gerecek. Fiilimsiler falan gram anlamıyorum. Eskiden en azından fen biliyordum az bir şey. Artık onu bile bilemiyorum. Bilgisayar mühendisi olmak istiyorum ama ders çalışmayı sevmiyorum 8.sınıfım.

Gidiceksin, bakacaksın oradaki öğrencilere sonra diyeceksin ki benim bunlardan neyim eksik, eksik olan şeyi bulup kapatacaksın.

Benim hocam kanalını takip edin. Orada Türkçe öğretiliyor. Fiil ve isimler çok basit, örnek göstereyim.

-Mek ve -MAK eklerini sözcüğe getirmeye çalış. Mesela "gel" sözcüğüne -mek ya da -MAK getir. -mek getirince fill oluyor.

Fiil;
  • Gelmek
  • YapMAK
  • MAK
İsim;
  • Çiçek
  • Arı
  • Böcek
Bunlara -mek -MAK eki getiremezsin.

Dopamin salgısı sosyal medyayı bırak. Ayrıca beynin en son isteyeceği şey sıkılmaktır. Boş boş duvara bak, canın bir şeyler yapmak isteyecek. Derse otur, belki can sıkıntın geçer.

Yeni konular

Geri
Yukarı