Ders çalışma isteği nasıl kazanılır?

Haftada 6 gün dershaneye gidiyorum hafta içi dershanede sabah saat 08:30'dan öğlen saat 12:30'a kadar dersler işleniyor yani hocalar ders anlatıyor öğleden sonra saat 13:30'dan 17:00'a kadar da etütler oluyor dershanenin etüt salonu var orada çalışıyorum sonra hafta sonu cumartesi ve pazar günleri sabah saat 08:30'dan akşam saat 17:00'a kadar Full etüt var etütlere kalıyorum ama etütte ders çalışırken de derse odaklanamıyorum ve çok çabuk sıkılıyorum bir de dershanenin etütünde ders çalışırken çok uykum geliyor gözlerim kapanıyor gözlerimden yaşlar geliyor böyle.
Yiyecek-içeceklere izin varsa kafeinli şeyler içebilirsin.

Yiyecek-içeceklere izin varsa kafeinli şeyler içebilirsin.

Etütte yiyecek ve içecek yasak.

Kazanamazsın. Birkaç kere denediysen, isteğin yoksa elinden gelen bir şey yok. Disiplinle çalışman gerek. Ben de eskiden hiçbir dersleri sevmiyordum makara olsun diye fakat son zamanlarda sevmeye başlamıştım.

Kendini ve beynini şartlandır. İşe yarar bir yöntemdir şartlandırma.

İleriyi düşün, bir şekile motive ol.

Aynı sorun bende de var. Yazın gelmesi de iyice insanı kötü etkiliyor. İçinden gelmesi lazım fakat yine de imkansız değil alt tarafı 1-2 ay kaldı şurada. Kendimizi sıkacağız ve başaracağız hocam.

Hızlı giden atın poku seyrek düşer bir anda yüklenme, çalışma saatini ve soruları azar azar arttır. Bir anda yuklenirsen sıkılman normal.

Haftada 6 gün dershaneye gidiyorum hafta içi dershanede sabah saat 08:30'dan öğlen saat 12:30'a kadar dersler işleniyor yani hocalar ders anlatıyor öğleden sonra saat 13:30'dan 17:00'a kadar da etütler oluyor dershanenin etüt salonu var orada çalışıyorum sonra hafta sonu cumartesi ve pazar günleri sabah saat 08:30'dan akşam saat 17:00'a kadar Full etüt var etütlere kalıyorum ama etütte ders çalışırken de derse odaklanamıyorum ve çok çabuk sıkılıyorum bir de dershanenin etütünde ders çalışırken çok uykum geliyor gözlerim kapanıyor gözlerimden yaşlar geliyor böyle.

Ağır iş ortamlarina git bak. Sanayi olur fabrika olur. Bugün vermedigin emeğin cefasini bir ömür çekersin. Şartlı kosullandir. Durumunu değerlendir. Bekletin hedefin ne. Ciddi bir bölüm okuyup kendini geliştirecek şeyler yapmayacaksan. Boş ver dersi, git fabrikada, sanayide vs çalışmaya başla. Şimdiden tecrüben olsun. İleride usta başı, çavuş, kalfa vs olursun. İş bilenin kılıç kuşananın.

Mezunum, bu yıl üniversite sınavına hazırlanıyorum. Ders çalışma isteğim yok ve ders çalışırken derse odaklanamıyorum ve çok çabuk sıkılıyorum. Ne yapmalıyım?

Ders çalışmak istemiyorsan ilgin yok demektir hedefin yok demektir gerçekten istemiyorsundur ya da dehb gibi bir rahatsızlığın vardır.

Yeni konular

Geri
Yukarı