Ders çalışma isteği

Ders çalışmadığında nelerle meşgul oluyorsun?
Video falan izlerim, oyun oynarım ve gitar falan çalarım. Ama bayağıdır bilgisayar oyunu falan oynamıyorum.
Siteye kişisel bilgisini vermek istememiştir yazmamıştır bu yasak değil eğer yasak olsaydı kayıtları TC no ile yapardık ve lütfen bunları göz önünde bulundurarak cevap verin yoksa sadece konularda kirlilik oluşturuyorsunuz.
Bazı sitelerde 18 yaş altı kabul etmiyor bende üstünü yazıyorum.

Video falan izlerim, oyun oynarım ve gitar falan çalarım. Ama bayağıdır bilgisayar oyunu falan oynamıyorum.

Ben çalışmaya karar verdiğimde meşgul olacağım her şeyi kaldırırım. Yoksa biliyorum ki ders çalışmayacağım. Yapacak bir şey kalmayınca da canımı sıkmıyor.

O meşgul olduğun şeyleri kaldırdıktan sonra bir ay işkence çekiyorsun. Gerisi kolay. Mesela bilgisayarı kaldırmanı öneririm. YouTube'u da sil. Gitar kalsın ondan zarar görmezsin. Söylediğim teknikle ilk TEOG'dan 24 yanlış çıkardım, diğerinde 4 yanlışa indi.

Ama şunu unutma, bu iradesi olmayanlar için. Stresten kurtulduktan hemen sonra çalışabileceksen yapmayabilirsin.

Peki senin 19 olduğun'dan emin miyiz?
Emin olabilirsin. Kanıtlamak saçma bence.
Hocam ben size durumumu anlatıyorum yardımcı olabilir misiniz diyorum siz ne yazıyorsunuz. Ben bu yaşadığım şeyi sevmediğim için sordum buraya. Ha şey sanmayın böyle ergen ergen tavırlar yok depresyondayım falan değil benim olayım. Gayet mutlu bir şekilde hayatımı geçiriyorum. Benim okulda derslerim iyi okulda. Ama bu uzaktan eğitimle olacak bir şey değil bence. Geleceğimi düşündüğüm zaman bende gelecek kaygısı oluşuyor.
Ergenliğin getireceği hormonel değişiklikler ile birlikte kendini boşlukta hissedeceğin zamanlar olacak kesinlikle. Online sınavlar, saatler boyunca PC başında oturmanın verdiği sıkıntı. Anlattığın şeylerin tersini yaparsan başarı gelir zaten. Hiç kimsenin elinde sihirli değnek yok. İş sende bitiyor. Profesör getirsen içinde o çalışma isteği yoksa bir anlamı olmaz. Seninle aynı durumu yaşayan milyon insan olacak onlar da senin gibi hissedecek. Psikolojik olarak aynısın rakiplerinle.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı