Ders çalışma yöntemleri nelerdir?

Deluxonik

Hectopat
Daha fazla  
Selam, derslere çalışmama ve notlarım yüksek olmasına rağmen benden iyi notlu birisi olunca çok deli kıskanıyorum. Buna son vermek için ders çalışmaya karar verdim lakin bilgisayar ve diğer etkenlerden dolayı ders çalışamıyorum. Gözlemlediğim kadarıyla Duolingo tarzı "dersin eğlenceye vurulmuş hali" olan şeyler ile ders çalışmam daha rahat oluyor, nasıl ders çalışmamı önerirsiniz? Duolingo gibi bir ders çalışma uygulaması/youtube kanalı vb. var mı (dilciyim)? Nasıl bir program çizmeliyim? Şu ana kadar hiçbir ders çalışma düzenim veya alışkanlığım olmadı, bunu nasıl oluşturmalıyım? Ders çalışmak yerine bilgisayarın boş masaüstüne bakmak bile daha eğlenceli geliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam, derslere çalışmama ve notlarım yüksek olmasına rağmen benden iyi notlu birisi olunca çok deli kıskanıyorum. Buna son vermek için ders çalışmaya karar verdim lakin bilgisayar ve diğer etkenlerden dolayı ders çalışamıyorum. Gözlemlediğim kadarıyla Duolingo tarzı "dersin eğlenceye vurulmuş hali" olan şeyler ile ders çalışmam daha rahat oluyor, nasıl ders çalışmamı önerirsiniz? Duolingo gibi bir ders çalışma uygulaması/youtube kanalı vb. var mı (dilciyim)? Nasıl bir program çizmeliyim? Şu ana kadar hiçbir ders çalışma düzenim veya alışkanlığım olmadı, bunu nasıl oluşturmalıyım? Ders çalışmak yerine bilgisayarın boş masaüstüne bakmak bile daha eğlenceli geliyor.

Bende senin gibiydim dilden hazırlandım 1 senem boşa gitti ve mezuna kalmış oldum. (çalışmadığım için oldu)
Şu an sadece TYT'e hazırlanıyorum ve daha mutluyum. :)
Bilgisayarı ailen ile konuş ve kaldırmalarını işte hatta evde başka Wi-Fi kullanmayan yoksa Wi-Fi kaldırsınlar. Çalışma olarak da okulda gördüklerini yaparsın ve günde en az 50 kelime ezber.

Bir topluluğun yönetiminde bulundum ve üyelere eğitim verilmesi gerekiyordu belirli periyotlarla. Okuyup not çıkarmam gerekiyordu yani ders çalışmaktan farksız. Bu benim ücret almadan gönüllü yaptığım bir işti. Çünkü o topluluğun içinde bulunmayı çok seviyordum. Mesaimden sonra oturup deli gibi çalışıyordum masanın başından kalkmıyordum. Abartmıyorum o zamanlar oynadığım tüm oyunlardan daha fazla zevk veriyordu. Bunun okul versiyonunda ise çalışıp çaba gösterirsen nasıl bir yerde olacağını hayal edip kendini motive edebilirsin. Sevmeye çalış kendini zorla biraz. Instagram'i dondur bir süreliğine. Odaklanmana yardımcı olması her gün kitap okumayı dene mesela.

Geri
Yukarı