Verimli ders çalışma teknikleri nelerdir?

_ByYuSuF06_

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İ5 3470 4.0 GHZ O.C -SAPPHIRE NITRO+ RX 580-16 GB RAM-GIGABYTE GA-Z77X-UD3H-240+120 SSD SNOWMAN M200 600W +80 PSU
İPHONE 6S 64 GB
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar, bilgisayardan ders çalışırken aklım sürekli başka yerlere gidiyor. Mesela YouTube'da ders videosu izlerken yeni bir PC oyun videosu görüyorum derse başlasam bile o sistem aklımda kalıyor. Kitapta ise sürekli kaleme ya da başka şeylere takıyorum, verebilecek taktiğniz var mı? Teşekkürler.

Bende böyle şeyleri düşündüm ama öyle olmuyor yapacağım bu tekniği diyorsun fakat üşenip yapmıyorsun derse kilitlenmenin tek yolu üşengeçliğinle savaşıp kafanı kitaptan başka yere çevirmemek. Zaten onu yaptığında uzun bir süre ders çalışabiliyorsun mola verince bir daha çalışmıyorsun ben bunları yaşadım EBA'da veya YouTube'da ise elini mousedan çek sadece izle.

Bende böyle şeyleri düşündüm ama öyle olmuyor yapacağım bu tekniği diyorsun fakat üşenip yapmıyorsun derse kilitlenmenin tek yolu üşengeçliğinle savaşıp kafanı kitaptan başka yere çevirmemek. Zaten onu yaptığında uzun bir süre ders çalışabiliyorsun mola verince bir daha çalışmıyorsun ben bunları yaşadım EBA'da veya YouTube'da ise elini mousedan çek sadece izle.

Teknikler bende araştırdım fakat hiçbirini uygulamadım en iyisi elini mousedan çek klavyeden çek(hatta USB'yi çıkar) o zaman hiçbir sıkıntı çıkmadan dersi dinleyebiliyorsun.

Arkadaşlar Ban yediğim için yazamadım hepinize teşekkür ederim iyi akşamlar

O sorun herkeste var. Özellikle telefonla veya bilgisayarla bol bol vakit geçirmeye alışmışlar için zor bir durum. Benim rehber hocam şey derdi, ders çalışmaya oturmadan önce git ne yapmak istiyorsan yap, video mu izleyeceksin izle, hayal mi kuracaksın git kur beynini boşalt ondan sonra geç dersin başına otur. Deneyebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı