Ders Çalışmak için Masa Düzeni Nasıl Olmalı?

Polat78

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, sorunum şu. Masamda masaüstü bilgisayar var. Klavye falan masanın üstünde ders çalışmak için nasıl ortam hazırlayabilirim? Not: Masanın alt klavye yeri yok. :matrix:

Kablosuz bir klavye alıp ihtiyacın olmadığı zaman klavyeyi bir köşeye koymalısın. Etrafında dikkatını dağıtacak şeyleri koyma. Sağda kitaplar, solda kalemler, ortada çalıştığın araç olması tavsiyemdir.

Dikkat dağıtacak şeyler olmaması lazım. Koltuk rahat olur ise iyi olur. Bu biraz sana bağlı. Senin rahat olduğun ortamlar daha iyi olur senin için. Bunlar kişiye göre değişiklik gösteren şeyler.

Kablosuz klavye ve Mouse kullanmanı önerebilirim yada klavyeni kasanın üstüne koyabilirsin eğer klavyeni kaldırabiliyorsan. Resim atabilirsen sana daha iyi yardımcı olabilirim.

Kütüphane harici çalışabileceğini sanmıyorum açıkçası :) Kütüphane alışkanlığı edin, bir süre sonra yuvan gibi hissettirir.
Katılmakla beraber eğer ders çalışmaya ayıracak kadar yerin yoksa (anladığım kadarıyla yok) bir yerlere sığışıp ders çalışman çok gereksiz olacaktır. Dikkat dağıtıcı çoğu etmen ve dar alandan dolayı rahatsız olursun.
Kütüphane veya ilave bir masa diyorum.

Bilgisayarı toplayıp kaldır. 3 saat çalışacak isen tabii. Masanın üzerini düzenli tut. Yada sadece klavye, monitör ve fareyi kaldırman yeterli. Ders çalışırken gözün onlara temas etmemeli.

Harbiden ders çalışmak istiyorsan, masanda teknolojik alet olmasın. Çünkü kafanı dağıtıyor. Telefondan gelen bir mesaj seni hep kimden geldi acaba ne yazdı şeylerine sokar. Monitörü görsen aklına oyunlar gelir. Senin tek aletin hesap makinesi olsun. :)

Herkesin ideal ortamı farklıdır ama benim gibi masada ıvır zıvır olmasına çok takıyorsan öncelikle o klavyeyi masa üstünden indirmenin yollarını bulmalısın. Kablosuz klavye olabilir. Çalışma alanını mümkün olduğunca geniş tut, şu anki sandalye rahatsızlık veriyorsa başka sandalyeler dene.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı