Masa düzenim nasıl?

Fueren

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: Intel© Core™ i7-4510U CPU @ 2.00GHz × 2
Ekran kartı: NVIDIA Geforce 840M
İşletim Sistemi: Arch Linux
Masaüstü Ortamı: Gnome 46.1
Laptop modeli: ASUS X555LN
Meslek
Öğrenci
Hocam ben yıllardır uğraşıyorum fakat doğru düzgün bir setup kuramıyorum. Fikir önerilerinizi bekliyorum. Masamda dar olduğu için ona göre yorumlarsanız sevinirim. Bu normalde kullandığım setup:

20240102_195657.jpg

20240102_195635.jpg

20240102_195618.jpg

Bu da ders çalışırken ki setup:

20240102_200049.jpg

20240102_200041.jpg

Masan dar değil sen yetersiz kullanıyorsun.
- Monitörün arkasındaki rafı sök, böylece monitörü daha geri konumlayabilirsin, hem masa mesafen artar hem monitöre yakından bakmamış olursun.
- Laptop eğer kasa görevi görüyorsa kapalı iken kullanabileceğin bir stant alıp kenara koy.
- Laptop kasa ve ekran görevi görüyorsa laptopun arkasındaki rafı söküp biraz yukarı konumlandır, laptopu geriye iterek daha fazla yer açarsın.

Masan dar değil sen yetersiz kullanıyorsun.
- Monitörün arkasındaki rafı sök, böylece monitörü daha geri konumlayabilirsin, hem masa mesafen artar hem monitöre yakından bakmamış olursun.
- Laptop eğer kasa görevi görüyorsa kapalı iken kullanabileceğin bir stant alıp kenara koy.
- Laptop kasa ve ekran görevi görüyorsa laptopun arkasındaki rafı söküp biraz yukarı konumlandır, laptopu geriye iterek daha fazla yer açarsın.

Hocam sıkıntı raf masanın arkasına yapışık masanın arkasıda masaya yapışık. Böyle kullanmam gerek bu yüzden. Eğer nasıl kesebileceğim hakkında tavsiye verirseniz yapabilirim.

Düzen olarak sıkıntı yok ama monitörün beyaz olması çok sırıtmış. Masa ve geri kalan şeylerle uyumsuz duruyor. Bir de en alttaki raflar söküp monitörü arkaya itersen daha iyi durur.

Hocam o monitör değil televizyondu. Ben onu TV olarak kullanıyordum fakat sonra monitöre çevirdim.

Düzen olarak sıkıntı yok ama monitörün beyaz olması çok sırıtmış. Masa ve geri kalan şeylerle uyumsuz duruyor. Bir de en alttaki raflar söküp monitörü arkaya itersen daha iyi durur.
Hocam rafları nasıl kesebilirim bir tavsiye verin.

Tamam sonuç olarak şu an monitör görevi görüyor 🙃

Renk olarak sırıtmış, en azından benim için öyle gözüküyor.
Önceki masamla uyumluydu. Ayrıca babam hediye olarak almıştı ve şuan monitöre ihtiyacım yok. Sırıtması benim için bir problem değil.

Çok doğru masam 3 katı falan küçük seninkinden ona rağmen çok fazla şey var ve dağınık değil.

Hocam raflar kısıtlıyor beni.

Yeni konular

Geri
Yukarı