Ders çalışmak yerine internette zaman öldürmekten nasıl kurtululur?

Okena

Picopat
Daha fazla  
İçimi ders çalışmamanın verdiği üzüntü günlerdir kemiriyor ama asıl hedefım olan YKS'ye 2 yıl var. Neyse başlıkta da belirttiğim gibi ders çalışmak yerine zamanımı internette öldürüyorum, bir türlü ayrılamıyorum telefonu sakladım ama bu sefer CS 1.6'da 30 FPS alan külüstürün başından kalkmıyorum. Bu illetten daha geç olmadan kurtulmalıyım, nasıl kurtulabilirim? Mantıklı cevaplarınızı bekliyorum, Google'dan gelen arkadaşlara da yanıt olur hem.

Son düzenleyen: Moderatör:
"Gemileri yakmak" lazım. Al eline bir levye... Şaka bir yana bilgisayarı bırakmaya değil, derse bir şekilde kendini motive etmen lazım. Kimisi daha iyi bir gelecek için çalışır, kimiside zevk aldığı için çalışır. Ben mesela edebiyat çalışmaktan zevk aldığım için çok rahattım.

Üzerinizde büyük bir rahatlık var. Bu rahatlığı kırmanın en iyi yolu okuldan eve dönünce o günkü konuları tekrar etmek, hocanın okulda verdiği ödevleri eksiksiz yapmak ve günde 10 sayfa kitap okumak. İşin ilginç kısmı, bunları yapman 2 saatini alıyor. Diyorsan ki bunları yapamayacak kadar kendime saygım yok (tembellik değildir bu, bu artık kendine saygisizlıktır) o zaman en yakın fırıncıda, fırıncı küreği olarak işe başlayabilirsiniz.

Ben dera çalışmaya ufaktan başladım sonra matematik hocası doğru çözdüğüm sorulardan dolayı 100 sözlü girdi. Bu benim için motivasyon oldu. Bu arada 10. sınıfım ve devlet okulundayım.

Kütüphaneye git. Günün yarısını orada geçir, ister istemez ders çalışmaya başlarsın. Ortama ayak uydurma ihtiyacı doğar. Mesela ben ne zaman sessizlik ve canım sıkılsa kütüphaneye giderim yani neredeyse her akşam.
Hocam şuan kütüphanedeyim fakat halen vakit öldürüyorum.
IMG_20230322_063747.jpg

Üzerinizde büyük bir rahatlık var. Bu rahatlığı kırmanın en iyi yolu okuldan eve dönünce o günkü konuları tekrar etmek, hocanın okulda verdiği ödevleri eksiksiz yapmak ve günde 10 sayfa kitap okumak. İşin ilginç kısmı, bunları yapman 2 saatini alıyor. Diyorsan ki bunları yapamayacak kadar kendime saygım yok (tembellik değildir bu, bu artık kendine saygisizlıktır) o zaman en yakın fırıncıda, fırıncı küreği olarak işe başlayabilirsiniz.
Her gün on sayfa kitap okuyunca ne oluyor hocam?

Geri
Yukarı