Ders çalışmam lazım ama yapamıyorum

NorinRadd

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i3 12100f

Gigabyte rx 5600xt 6 gb vram

2x8 gb ram

Gigabyte H610M K
Arkadaşlar ders çalışmam lazım ama yapamıyorum elim gitmiyor. Ne yapmalıyım?

Dostum bunun için önemli birkaç etken var. Motivasyon ve hedef. Eğer bir hedefin varsa zaten motivasyonunda olur bunun için bir hedef edinmen en doğrusu olur.

Dostum bunun için önemli birkaç etken var. Motivasyon ve hedef. Eğer bir hedefin varsa zaten motivasyonunda olur bunun için bir hedef edinmen en doğrusu olur.

Tarih öğretmeni olmak istiyorum ama okuyan adamda işsiz okumayanda.

Maalesef ülkemizde sevdiğin işten çok, boş kalmayacağın işi tercih etmek daha doğru olacaktır. Bende tarih öğretmeni olmayı isterdim fakat buna pek izin yok. Yani hedef seçerken bir gözünüz aranan mesleklerde olsun.

Önce ders çalışmanı etkileyen temel şeylere bak örnek vermem gerekiyorsa telefonunda herhangi bir oyun seni fazla alı koyuyor ise o seni dersten uzak tutan temellerden birisidir
Temelleri bulduktan sonra bunlardan kendini bunlardan azar azar uzaklaştır bir anda her şeyi kesmek sadece daha fazla onları yapmanı istemene sebep olur

Size önerim ders çalışmayı alışkanlık haline getirmek bunu nasıl yapıcağınızı da james clear ın atomik alışkanlıklar kitabı çok güzel bir şekilde açıklamış eğer isterseniz PDF'ini atabilirim

Arkadaşlar ders çalışmam lazım ama yapamıyorum elim gitmiyor. Ne yapmalıyım?

Çok samimi söylüyorum ben hayatımda en fazla toplam 1.30-2 saat ders çalışmışımdır ama notlarım hep 60 70 üstüydü, hani ders çalışmak istemiyorsan en azından ders dinleyerek öğrenebilirsin ha onu da aklın almıyorsa açığa geçip çalışacaksın.

Önce masanı temizle ve dikkat dağıtıcı eşyaları ortadan kaldır. Odanı biraz havalandır. Çalışacağın dersle ilgili kaynaklar tek masada olsun. Ayrıca direk "ben bugün 4-5 saat ders çalışacağım" diye düşünme eğer o şekilde düşünürsen ders yapman çok ama çok zor olur.
İlk önce günde 30-10 (30 dk ders, 10dk mola) şeklinde 3 periyot çalış. Alıştıktan sonra 1'er periyot arttırırsın.

Geri
Yukarı