Ders çalışmamak ve pişmanlık

zaynıl

Hectopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar konu şu: Şimdi ben salak gibi hiç ders çalışmadım. 9.sınıfım. Ortalama bir fen lisesindeyim. Sınavlara 3-4 gün kaldı ve ağlıyorum şu an. Sizce ders çalışmamak bu kadar kötü bir şey mi? Kötü not alsam ne olacak?

Tek çare Youtube'den konu anlatımlara bakmak. Artık kitaplardan bir şey anlamazsınız. Ayrıca neden çalışmadığınızı anlayabiliyorum. Yapacak bir şey yok. Yazılıya Hazır Mısın kanalından izlerseniz belki aynı sorular çıkar ve geçersiniz... (Denendi, çalıştı fakat 5. Sınıfta. Hiç derslere çalışmadan sadece bu kanaldan 1'er video izleyerek geçtim.)

Dünya'nın sonu değil fakat pişman olunacak bir şey çünkü attığın her adım senin hayatını şekillendirir. Olay sadece senin geleceğin değil aynı zamanda öz disiplinin ne yaparsan yap buna hep ihtiyacın olacak, kendi karakterine zarar veriyorsun.

Selam arkadaşlar konu şu: Şimdi ben salak gibi hiç ders çalışmadım. 9.sınıfım. Ortalama bir fen lisesindeyim. Sınavlara 3-4 gün kaldı ve ağlıyorum şu an. Sizce ders çalışmamak bu kadar kötü bir şey mi? Kötü not alsam ne olacak?
Açıkçası bence şu anda konu anlatımlarını izlemeye başlamalısınız, konu anlatımlarını izledikten sonra o konuyla ilgili test yapıp pekiştirmeye çalışın. Sınavların iptal edileceğini sanmıyorum(Ediledebilir hiçbirşey kesin değil ama siz edilmezmiş gibi çalışmaya başlayın bence). Yani o sınava gireceksiniz. En azından çok çalışmamış olsanızda konular hakkında fikriniz olmuş olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı