Ders çalışmamak ve pişmanlık

Yaş ortalaman gereği anormal bir durum değil; ama sempatikleştirilecek çok da bir yanı yok. Umarım ders çalışmadığın süreci, beynini uyuşturacak saçmalıklarla doldurmuyorsundur en azından.

Ne olursa olsun çalış sen, yüksek alamazsan da n'apalım artık?

Selam arkadaşlar konu şu: Şimdi ben salak gibi hiç ders çalışmadım. 9.sınıfım. Ortalama bir fen lisesindeyim. Sınavlara 3-4 gün kaldı ve ağlıyorum şu an. Sizce ders çalışmamak bu kadar kötü bir şey mi? Kötü not alsam ne olacak?

Ağlamak yerine çalışman daha verimli olurdu. Burada vakit geçireceğine gidip derslerini çalışta bazı konuları rahatlat bari.

Aslında LGS'ye çalışıyordum bayağı fakat 9.sınıfta hiç çalışamıyorum. Oturuyorum biraz yapıyorum sonra anlamıyorum hoca dinlesem boş özet çıkarsam boş. Ara vereyim diyorum bir daha da geçemiyorum derse.

Aslında LGS'ye çalışıyordum bayağı fakat 9.sınıfta hiç çalışamıyorum. Oturuyorum biraz yapıyorum sonra anlamıyorum hoca dinlesem boş özet çıkarsam boş. Ara vereyim diyorum bir daha da geçemiyorum derse.
Kendini zorlaman gerek zamanla çözülebilecek bir şey değil bu haberin olsun. Deneyimle sabit.

Lise 1'da başta ben de tökezlemiştim. TEOG'a çok ciddi çalışmadan iyi bir puan almışken lisede ilk sınavların çoğunda ortalamanın altındaydım. Diğer sınavlara çalışıp toplarlasam da sene sonunda 350 kişilik okulda 230. sıralarda olmuştum. 11'in sonunda ise OBP olarak 90. sıralara kadar yükselmiştim. Tabi çok çalışma dediğim şey sınavdan 2 hafta önce günde 4-5 saat çalışma ama o zamanlar benim için çoktu, aslında konuyu iyi kavrayana kadar çalışmak gerekli diyeyim.
OBP olarak da 92-96-96.4-100 şeklinde bitirmiştim liseyi, sözlülerin neredeyse hepsinin ( 9'da 1-2 ders dışında ) 100 olduğunu düşünürseniz ortalama sınav notum ortaya çıkar zaten.

Fen lisesi(Devlet okulu) mezunuyum. Lise boyunca 60-80 civarı bir sürü yazılı notum oldu. Bunlara rağmen liseyi 95 OBP ile kapatmayı başardım. Sonraki yazılılarda düzeltebilirsin potansiyelin var sonuçta. Şimdi ağlamana gerek yok.

Selam arkadaşlar konu şu: Şimdi ben salak gibi hiç ders çalışmadım. 9.sınıfım. Ortalama bir fen lisesindeyim. Sınavlara 3-4 gün kaldı ve ağlıyorum şu an. Sizce ders çalışmamak bu kadar kötü bir şey mi? Kötü not alsam ne olacak?
Fen lisesinden bir 12 konuşuyor. Bak ben sana tavsiye vereyim 9-10 konuları öğrendikten soru çöz çok çöz pratiklik kazan yoksa uğraşırsın tyt de net kasacam diye . 11 ini sağlam tut. Yazılı konusuna gelince halledilir bir şekilde yazılılar yapar geçersin yapabildiğin kadar şimdi çalışsan çok bir şey kazanmazsın çalış yine de .

Bir dönem kötü geçti diye tabii ki diğer dönemler de öyle geçecek diye bir kaide yok. Biraz temel eksikliğin olacak onu da zamanla halledersin. Hiçbir zaman çalışmayı bırakmayın, elinizden geldiğince çalışın.

Yeni konular

Geri
Yukarı