Ders çalışmaya 11. sınıfta başlarsam Hukuk bölümü kazanabilir miyim?

PatatesliSucuk

Centipat
Arkadaşlar hangi bölüm ve nasıl ilerleyeceğim konusunda kararsızım. Hukuk düşünüyorum. Dersler hakkında hiç bir bilgim yok bölmeyi bile unutmuş olabilirim 11. sınıfım ve eşit ağırlık alanını seçtim. Sizce seneye gireceğim sınavda bu bölümde başarılı olma şansım var mı? 1 yıl sınıfta kalmıştım ve okul hayatım boyunca hiç ders çalışmadım.

Okul hayatınız boyunca ders çalışmadığınız için başlarda tempoyu ayarlamak ve süreklilik sizin için zor olacaktır ama bunu atlatabilirseniz niye olmasın?

Arkadaşlar hangi bölüm ve nasıl ilerleyeceğim konusunda kararsızım. Hukuk düşünüyorum. Dersler hakkında hiç bir bilgim yok bölmeyi bile unutmuş olabilirim 11. sınıfım ve eşit ağırlık alanını seçtim. Sizce seneye gireceğim sınavda bu bölümde başarılı olma şansım var mı? 1 yıl sınıfta kalmıştım ve okul hayatım boyunca hiç ders çalışmadım.
Düzenli bir çalışma ile hiçbirşey imkansız değil. Tabii sizin ekstra bir efor göstermeniz lazım, muhtemelen okulla çok ilgisizsiniz.

Kendiniz çalışıp göreceksiniz. Kazanırsınız ya da kazanmazsınız diye net bir şey söylemek zor. Eksik olduğunuz yerleri tespit ederek çalışmaya başlayın ve eksikliklerinizi gün gün çalışarak giderin. Mezuna kalsanız bile hiçbir şey bilmeyerek mezuna kalmamış olursunuz ve mezun senenizde daha da üstüne katarak istediğiniz bölümü kazanabilirsiniz. Neden olmasın? İmkansız değil.

Hocam 2 yıllık sıkı çalışmayla istediğiniz herhangi bir bölüme gidebilirsiniz. Önemli olan düzenli ve pes etmeden çalışmanız.

Arkadaşlar hangi bölüm ve nasıl ilerleyeceğim konusunda kararsızım. Hukuk düşünüyorum. Dersler hakkında hiçbir bilgim yok bölmeyi bile unutmuş olabilirim 11. sınıfım ve eşit ağırlık alanını seçtim. Sizce seneye gireceğim sınavda bu bölümde başarılı olma şansım var mı? 1 yıl sınıfta kalmıştım ve okul hayatım boyunca hiç ders çalışmadım.

Türkiye sistemini biliyorsun derslerin anlatılış tarzını ve şeklini biliyorsun ezber yaparak bu tıp diş falanda kazanabilirsin ama her zaman aklında ilk satırdakiler olsun hangi yolda ilerlediğini bil her şeyin farkında ol soruna gelecek olursa okul zamanı AYT çalışıp yazında TYT'yi bitirirsin sonrasında 12. sınıfta üzerinede bir şeyler ekleyip (ezber ) soru(... Soru olduğundan emin değilim bu soruların ) çözerek (ezber sorular formüle dayalı) hukuk bölümünü kazanabilirsin.

Geri
Yukarı