Derse geri dönmeli miyim?

Makaleler
45
Bu sene sınava giremeyeceğim. Sağlık sorunlarım yüzünden 4 yıldır kitap yüzü görmedim. Antrenmanlarla matematik 1 kitabını aldım ve azıcık ilerisine bakayım dedim. Bir de ne olmuş? 10. sınıftaki 93.5 matematik ortalaması varken dediğim kitabın biraz ilerisini bakınca yapamadım. Sinir oldum. Psikolojim hem ders hem kendi kendine gelen hastalık yüzünden kafayı yedim. İki kere hastaneye yattım. Toplamda 45 gün.

İstediğim yer boğaziçi, ODTÜ, İTÜ, hacettepe bilgisayar mühendisliğiydi. Acı gerçekler önümde. 1.5 yıl var önümde. Ne olur ne olmaz hiç bilmiyorum. Sıkı çalışsam, ki bir anda yüksek tempo yaparsam 1 ay sonra bırakacağımı da biliyorum fakat istediğim yerlere bakın bir de. Bir de psikolojik hastalığım yüzünden benim ataklarım geldiği zaman birisinin müdahale etmesi gerekiyor. O kişide annem. İl dışına gidemem.

Sizce ben ne yapmalıyım?

Diploma olmayınca da işte yok. Alaylı yazılımcı olursam zor bir şekilde işe girebilirim. 2 yıllık hedeflesem mi?🤔 2 yıllıklarda zor iş buluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hastalığınız tam olarak nedir hocam?

Mezuna kalırsınız. Bence şimdiden çalışmaya başlayın. Çok fazla konu var. Ayrıca 1.5 yılda baya yol kat edersiniz.

Arkadaşın psikolojik sorunları yüzünden bir düzen sağlayacağını düşünmüyorum.

Hocam yerinizde olsam yazılım bilgimi geliştirirdim, üniversiteyi de dondurup sektöre dalardım direkt. Yani 1.5 sene tabi ki sınavı kazanmaya yeter ama sizin çalışmanız zor durumda olduğu için söylüyorum.
Düşünüyorum ama karar veremiyorum.
Hastalığınız tam olarak nedir hocam?
Duygudurum(şizoafektif bozukluk)
Mezuna kalırsınız. Bence şimdiden çalışmaya başlayın. Çok fazla konu var. Ayrıca 1.5 yılda baya yol kat edersiniz. Pandemi yüzünden çoğu öğrenci ya eğitim göremiyor ya da kendi isteğiyle ders çalışmıyor. Bunu avantaja çevirebilirsiniz.
Ah keşke kolay olsa. Sıfırdan başlayacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı