Derse odaklanamıyorum

Meraklı Bilge

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar okuldaki dersi direkt geçtim zaten o kargaşada çoğu derste bir şey anlamak mümkün değil. Evde YT'den izlerken odaklanamıyorum derslere. Yani odaklanıyorum sorunun başında ben bir şeylere dalıyorum bir bakıyorum soru bitmiş. Elimde olan bir şey değil ne yapamam gerekiyor? Lise 2'yım.

Arkadaşlar okuldaki dersi direkt geçtim zaten o kargaşada çoğu derste bir şey anlamak mümkün değil. Evde YT'den izlerken odaklanamıyorum derslere. Yani odaklanıyorum sorunun başında ben bir şeylere dalıyorum bir bakıyorum soru bitmiş. Elimde olan bir şey değil ne yapamam gerekiyor? Lise 2'yım.

Her derste mı aynı sorunu yaşıyorsunuz? Dersten sıkıcı geldiği için bu tarz sorun yaşıyor olabilirsiniz aklınızda oyun falan var ise yavaş yavaş bırakmaya çalışıp o şekilde yavaştan derslere asılabilirsiniz. Bir anda bu şekilde sorun yaratabilir.

Sana güzel bir önerim var denedim başarılı oldum benim bir arkadaşım üniversitede derslerden önce derin nefes alıp ciddi olduğunu ve eğer dinlemezse hiç birşey olamayacağını düşünerek dinlermiş dersleri bence sende bunu uygulayabilirsin ve hocalara ciddiyetini bozma hocayı seversen dersini de seversin o yüzden gözde öğrencisi olmaya çalış soracağın bir şey varsa sorabilirsin.

İlgili olduğun dersin üzerine yoğunlaş ve o derste mükemmel ol.
Oldu mezun olurken de falanca dersim iyidi ama ortalamam neden bu kadar düşük diye sorarım hocaya.

Her derste mı aynı sorunu yaşıyorsunuz? Dersten sıkıcı geldiği için bu tarz sorun yaşıyor olabilirsiniz aklınızda oyun falan var ise yavaş yavaş bırakmaya çalışıp o şekilde yavaştan derslere asılabilirsiniz. Bir anda bu şekilde sorun yaratabilir.
Evet. Oyun yok normal günlük yaşantılar ile ilgili.

Oldu mezun olurken de falanca dersim iyidi ama ortalamam neden bu kadar düşük diye sorarım hocaya.
O dersleri geçmek için odaklan derim. Ben öyle yapıyorum. Mesela Yabancı dilim ve edebiyatım güzel. Bu nedenle o derslerde çok yoğunlaşıyorum. Diğerlerinden yeterli puanı alınca da kafam rahat oluyor. Gayet iyi bir ortalamaya sahibim yani sen bilirsin.
Ders odaklanman içinse bolca kitap okuyarak çözeceğini umuyorum.

Önce sorununuzu kendiniz belirli yöntemler ile çözmeye çalışın. Yukarıda arkadaşların yazdığı tavsiyeleri uygulayabilirsiniz. Fakat belli bir yerden sonra bu sorun halen devam ediyorsa doktora görünmenizi tavsiye ediyorum çünkü DEHB ile ilgili bir problem olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı