Dershane denemesi çok kötü geçti

thworld

Hectopat
Arkadaşlar bugün dershanede deneme olduk ve ben hiçbir şey yapamadım. Hedefim YKS'de EA'da ilk 20k. Sınava çalışıp girmiştim çok üzülüyorum.

Neden üzülüyorsunuz ki? Deneme sınavları bunun için. Her deneme sınavı çıkışı, yanlışlarınızı ve doğrularınızı analiz edeceksiniz ki sonraki sınavlarda aynı hatayı yapmamaya çalışacaksınız.

Arkadaşlar bugün dershanede deneme olduk ve ben hiçbir şey yapamadım. Hedefim YKS'de EA'da ilk 20k. Sınava çalışıp girmiştim çok üzülüyorum.

Hocam yapamadığınız soruların kazanımları sınav raporunda yazar zaten o konulara göz atın ardından tek tek testlerini çözün.

Peki ne yapmamızı bekliyorsunuz?

Böyle bir konu açıp görüşlerimizi öğrenmek istemiş? Sınav psikolojisindeki birisi bazen a+b nasıl toplanır diye bile düşünebiliyor bu tavırda neyin nesi?

Hocam yapamadığınız soruların kazanımları sınav raporunda yazar zaten o konulara göz atın ardından tek tek testlerini çözün.

Böyle bir konu açıp görüşlerimizi öğrenmek istemiş? Sınav psikolojisindeki birisi bazen a+b nasıl toplanır diye bile düşünebiliyor bu tavırda neyin nesi?

Hocam zaten mezun senemdeyim ya 20k yapamazsam diye aşırı korkuyorum.

Hocam yanlışlarınızı analiz edin hangileri konu eksikliğinden hangileri işlem hatası, dikkat dağınıklığından vs. bunları tespit edin ona göre bir plan oluşturun kendinize eğer dershanede öğrenci koçu gibi bir şey varsa ve iyi olduğuna inanıyorsanız onla beraber de yapabilirsiniz. Benim öğrenci koçum çok iyi mesela beraber analiz yapıyoruz tytde fazla gelişme kaydedemedim ama aytde gayet iyi gelişme kaydettiğimi düşünüyorum. Tyt biraz daha zaman işi rutinlerinizi devam ettirin konu eksiklerini kapatıp branş denemeleri çözdükçe zamanla gelişecektir.

Hocam zaten mezun senemdeyim ya 20k yapamazsam diye aşırı korkuyorum
Kaçtan mezuna bıraktınız hocam? Mesela 150 binden bırakıp 20 bin hedefliyorsanız ilk olarak hedefiniz 100 bin olarak düşünmenizi tavsiye ederim. Sıralama üzerinden etkili olmuyor bu düşünce ama 150k yapacak netleriniz varsa mesela öncelik olarak hedefiniz 100k yapacak netler olmalı. Yavaş yavaş 20k yapacak netlere çekmelisiniz sonra hedefinizi.

Aşırı korkmak da iyi bir şey değil, o dengeyi iyi ayarlamak lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı