Dershane denemesi çok kötü geçti

Kaçtan mezuna bıraktınız hocam? Mesela 150 binden bırakıp 20 bin hedefliyorsanız ilk olarak hedefiniz 100 bin olarak düşünmenizi tavsiye ederim. Sıralama üzerinden etkili olmuyor bu düşünce ama 150k yapacak netleriniz varsa mesela öncelik olarak hedefiniz 100k yapacak netler olmalı. Yavaş yavaş 20k yapacak netlere çekmelisiniz sonra hedefinizi.

Aşırı korkmak da iyi bir şey değil, o dengeyi iyi ayarlamak lazım.

Hocam ben 2023'te sadece TYT'ye girmiştim. Aşırı kötü bir sıralama yaptım. Bu yıl hem TYT'ye hem AYT'ye gireceğim. Hedefim ilk 20k EA'da. (2m sıralama yapmıştım TYT'de.)

@madelyn

Kaçtan mezuna bıraktınız hocam? Mesela 150 binden bırakıp 20 bin hedefliyorsanız ilk olarak hedefiniz 100 bin olarak düşünmenizi tavsiye ederim. Sıralama üzerinden etkili olmuyor bu düşünce ama 150k yapacak netleriniz varsa mesela öncelik olarak hedefiniz 100k yapacak netler olmalı. Yavaş yavaş 20k yapacak netlere çekmelisiniz sonra hedefinizi.

Aşırı korkmak da iyi bir şey değil, o dengeyi iyi ayarlamak lazım.
Hocam bana bir tavsiyeniz varmı?

Hocam ben 2023'te sadece TYT'ye girmiştim. Aşırı kötü bir sıralama yaptım. Bu yıl hem TYT'ye hem AYT'ye gireceğim. Hedefim ilk 20k EA'da. (2m sıralama yapmıştım TYT'de.)

@madelyn
Bu büyük bir sorun, sizin durumunuz sıradan bir insanın çat diye cb olmak istemesi gibi olmuş. Ama cb olana kadar iyi kötü bir yerlere gelip ordan zamanla kademe kademe yükselmek gerek. Başarılı insanlara bakın, bu insanlar işsiz güçsüzken bir anda büyük bir başarıya ulaşmıyorlar. Önce küçük, yapabilecekleri hedefler koyuyorlar bu sayede hem bir şeyler başarmış oluyorlar hem de ideal hedeflerine ulaşma konusunda yol alıyorlar.

Atıyorum şuan ki tyt netiniz 20 ve 20k yapmanızı sağlayacak netler 110, tamamen atıyorum emin değilim 110 netin kaç k yaptığından. Siz 20 netteyken ilk hedefiniz 30 net yapmak olmalı, 30 yaptıktan sonra 40, 40tan sonra 50 şeklinde 110a kadar gitmeli. Böylece hem başardığınızı hissedersiniz hem de moraliniz uzun vadede bozulmaz.

Bu büyük bir sorun, sizin durumunuz sıradan bir insanın çat diye cb olmak istemesi gibi olmuş. Ama cb olana kadar iyi kötü bir yerlere gelip oradan zamanla kademe kademe yükselmek gerek. Başarılı insanlara bakın, bu insanlar işsiz güçsüzken bir anda büyük bir başarıya ulaşmıyorlar. Önce küçük, yapabilecekleri hedefler koyuyorlar bu sayede hem bir şeyler başarmış oluyorlar hem de ideal hedeflerine ulaşma konusunda yol alıyorlar.

Atıyorum şu anki TYT netiniz 20 ve 20k yapmanızı sağlayacak netler 110, tamamen atıyorum emin değilim 110 netin kaç k yaptığından. Siz 20 netteyken ilk hedefiniz 30 net yapmak olmalı, 30 yaptıktan sonra 40, 40tan sonra 50 şeklinde 110a kadar gitmeli. Böylece hem başardığınızı hissedersiniz hem de moraliniz uzun vadede bozulmaz.

Yani hocam kademe kademe arttırmalıyım değil mi netleri mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı