Dershane eğitimi nasıl olmalı?

Hypeer

Hectopat
Makaleler
1
2 Haftadır dershaneye gidiyorum. Haftada 3 gün/6 ders/40dk-ders başı Matematik eğitimi görüyoruz. Matematik hocası 2 haftadır sadece deftere soru yazdırıp bunu çözün çözemezseniz beraber çözeriz diyor. Ya da test veriyor onu çözmemizi istiyor. Konu anlatımı yapmıyor. Bilmediğimiz konunun sorusunu nasıl çözebiliriz? Sınıftan 2,3 kişi hariç kimse çözemiyor zaten ama kimse de anlatın demiyor. Tek ben konu anlatmayacak mısınız dedim oda anlatacağım demesine rağmen hala soru yazdırıp çözdürmeye devam ediyor. Geçen gün 12 tane falan temel kavramlar sorusu çözdük Matematik hocası 4 tanesini yanlış yaptı sınıftan çocuklar düzeltti. Kimya hocası var konu anlatıyor anlatıyor sonra bir şey daha vardı unuttum onu da siz bulursunuz diyor. Çok saçma bir dershaneye kayıt oldum galiba. Bu durumda ne yapabilirim? Aylık 700 ödeceğim. 550 TL dershane parası 150 TL 30 saat özel birebir Matematik parası ama özel Matematik dersine de bu hoca gireceği için dersi iptal ettireceğim. Dershane ve özel ders iptal edilmesi durumunda gidilen günler + toplam paranın %10'u ceza olarak alınacakmış. Önerilere ihtiyacım var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hakkını aramalasının paran boşa gider yoksa. Dershanelerin çoğu böyle sanırım benim gittiğim de öyleydi. Hocaların hepsi parasına bakıyor bence. Buna engel olmak için yaptıkları şeyi yüzlerine söylemeyi dene. Sahtekar biri değilse senin dersten daha fazla verim alman için uğraşır. Böyle bir durum olmasının bir diğer sebebi ise sınıfın geneli ilgisiz olduğu için hoca da sizi çok zorlamak istemiyor olabilir. Ben bunları zorlarım sonra velisi gelir şikayet eder zor durumda kalırım diye düşünebilir.

Gidip dershane yetkilisi ile bu durumu görüş, yada derste bunu hocana belirt. Eskiden gittiğim bir dershane'de böyleydi. Gidip yönetim ile görüştükten sonra sözleşmeyi iptal ettim ve ödememi geri aldım. Aynı durum yüzünden, bir şey öğrenmiyordum.

Hakkını aramalasının paran boşa gider yoksa. Dershanelerin çoğu böyle sanırım benim gittiğim de öyleydi. Hocaların hepsi parasına bakıyor bence. Buna engel olmak için yaptıkları şeyi yüzlerine söylemeyi dene. Sahtekar biri değilse senin dersten daha fazla verim alman için uğraşır. Böyle bir durum olmasının bir diğer sebebi ise sınıfın geneli ilgisiz olduğu için hoca da sizi çok zorlamak istemiyor olabilir. Ben bunları zorlarım sonra velisi gelir şikayet eder zor durumda kalırım diye düşünebilir.
Yaşım 23 hiç veliyi karıştırmadan kendim bir şeyler yapabilirim aslında 2 hafta bekledim sırf milletin ekmeği ile oynamamak için fakat artık dayanamıyorum. Hoca 26-27 yaşında birisi sanırım tecrübesiz.
Gidip dershane yetkilisi ile bu durumu görüş, yada derste bunu hocana belirt. Eskiden gittiğim bir dershane'de böyleydi. Gidip yönetim ile görüştükten sonra sözleşmeyi iptal ettim ve ödememi geri aldım. Aynı durum yüzünden, bir şey öğrenmiyordum.
Rehberlik hocasına söyledim aslında fakat kendi aramızda görüşeceğiz dedi. Bir gelişme halen yok.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı