Dershane mi ucuza gelir özel hoca mı?

unavailable

Hectopat
50k dershane. 12 ay 4.5k taksite geliyor sabahdan öğlene kadar, öğlenden akşama kadar zorunlu etüt veriyor.
Sanarsın 50k ya hiçbir şey öğretmiyorlar ama bir işe yarasın diye test dayatıp suyunu çıkarmaya çalışıyorlarmış gibi hissetiriyor.

Onun yerine arkadaşlarla özel hocalar tutup( TYT Türkçe, TYT ve AYT matematik, fizik kimya biyoloji ) 3 kişi parayı ortaya koymak gibi bir fikrimiz var (özel hocaların tek bir kişiye baktığını biliyoruz, bir tanıdık sayesinde yaptırabiliyoruz)

Soru 1: Özel hocalar dershaneden daha kaliteli olur mu?

Soru2: Özel hocalar tutmakmı daha pahalı olur yoksa dershane mi daha pahalı olur?

50k dershane. 12 ay 4.5k taksite geliyor sabahdan öğlene kadar, öğlenden akşama kadar zorunlu etüt veriyor.
Sanarsın 50k ya hiçbir şey öğretmiyorlar ama bir işe yarasın diye test dayatıp suyunu çıkarmaya çalışıyorlarmış gibi hissetiriyor.

Onun yerine arkadaşlarla özel hocalar tutup( TYT Türkçe, TYT ve AYT matematik, fizik kimya biyoloji ) 3 kişi parayı ortaya koymak gibi bir fikrimiz var (özel hocaların tek bir kişiye baktığını biliyoruz, bir tanıdık sayesinde yaptırabiliyoruz)

Soru2: Özel hocalar tutmakmı daha pahalı olur yoksa dershane mi daha pahalı olur?
Özel hoca çok daha masraflı oluyor ne yazık ki. Ama verim olarak iki katını alacağınızdan eminim. Dershanede moral olarak da sorun yaşayabilirsiniz. Benim fikrimce paraya kıyılmalı ve bire bir ders alınmalı. Diğer türlü dershanenin o ciddiyeti yakalayabildiğini düşünmüyorum. Ayrıca gidip gelmek yorucu ve zamandan kayıp. Sadece eksiklerini gidermek için gerektiğinde özel ders alınması daha mantıklı gözüküyor.

Hocanın sunduğu fiyatı bilemeyiz istediği fiyata çalışır.

Dershaneye 12K verdim gecen sene. Dershaneden kastınız butik dershane dedikleri şeyse gereksiz masraf olduğunu düşünüyorum ayrıca oturup saatlerce ders çalışabilecek kapasiteye sahipseniz kendinize kitap stoku yapın ve sadece ders çalışın.

Dershane derslerde başarılı çocuğu adeta manken gibi alır taşır ve kendi yeteneğiymiş gibi yansıtır, zaten disiplinsiz ve kötü olan öğrencinin parasını yer ve umursamaz bile, bence kendiniz çalışın evet disiplinli olmak ve sistem oturtmak zor ama başarırsanız paranız cebinizde kalır ve daha iyi bir sistem edinmiş olursunuz, sonuçta disiplin ve çalışma zor kazanılıyor değerli bir şey elde etmiş olursunuz.

Sebep.

Dershaneye 12K verdim gecen sene. Dershaneden kastınız butik dershane dedikleri şeyse gereksiz masraf olduğunu düşünüyorum ayrıca oturup saatlerce ders çalışabilecek kapasiteye sahipseniz kendinize kitap stoku yapın ve sadece ders çalışın.

Yok hocam. TYT ve AYT dershane fiyatı bu ve öyle butik falan değil. Fazla zamlanmış her şey.
Önceki sene 20k idi şimdi 50k yapmışlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı