Dershanede kitabım çalındı

Luciferss

Hectopat
Bizim dershane de dolap kitaplık benzeri bir yer yok. Kantinde ufak tefek raflar var herkesin kendine ait yeri var oraya kitaplari koyuyoruz. Ben sadece ders işlenen kitapları bırakıyorum ve o kitapların hepsini dershane kendi vermişti. Kitaplarımdan biri resmen çalınmış. Dersin hocasina söyledim durumu git yenisini al diyor. Ben şimdi ne yapacağım? Bu nasıl bir haksızlık? Tamam kitabı geç fark etmek benim suçum ama hırsızın hiç mi suçu yok? Hırsızı geçtim doğru düzgün kilitli dolap sunamiyorsan bu tarz durumlar için hazırlıklı olman gerekir. Sonuçta bana kitabını buraya birakabilirsin diye güvence veriyorsun.

Dershanenizde güvenlik kameraları varsa önceki kayıtları incelettirip kimin çaldığını bulabilirsiniz belki.
Kitabin ne zamandır kayıp olduğunu bilmiyorum maalesef. Benim hatam olan kısım o. 1-2 gün olsa dediğiniz olabilirdi de haftalardır kayıp olabilir. Daha bu hafta başlayacaktık kitaba o yüzden fark etmedim eksikliğini.

Bizim dershane de dolap kitaplık benzeri bir yer yok. Kantinde ufak tefek raflar var herkesin kendine ait yeri var oraya kitaplari koyuyoruz. Ben sadece ders işlenen kitapları bırakıyorum ve o kitapların hepsini dershane kendi vermişti. Kitaplarımdan biri resmen çalınmış. Dersin hocasina söyledim durumu git yenisini al diyor. Ben şimdi ne yapacağım? Bu nasıl bir haksızlık? Tamam kitabı geç fark etmek benim suçum ama hırsızın hiç mi suçu yok? Hırsızı geçtim doğru düzgün kilitli dolap sunamiyorsan bu tarz durumlar için hazırlıklı olman gerekir. Sonuçta bana kitabını buraya birakabilirsin diye güvence veriyorsun.

Yine de sen dershane müdürüne söyle bu durumu ilgilenirler.

Dershane içindeyse bile zor bulunurken bir de dışındaysa en kral istihbaratı sağlasan da zor. O yüzden pahalı bir kitapsa eğer kapağına falan işaret koyduysan veya içinde belli sayfalara düştüğün notları hatırlıyorsan sınıfları gezip kendi kendine arayabilirsin. Uzaktan göz atma şeklinde.

Dershane içindeyse bile zor bulunurken bir de dışındaysa en kral istihbaratı sağlasan da zor. O yüzden pahalı bir kitapsa eğer kapağına falan işaret koyduysan veya içinde belli sayfalara düştüğün notları hatırlıyorsan sınıfları gezip kendi kendine arayabilirsin. Uzaktan göz atma şeklinde.

Kamera kayıtlarından bulunur.

Kapağına isim yazdım tukenmezle ama not falan yok. Daha yeni başlayacaktık kitaba o yüzden şimdi farkına varıyorum. Kim bilir ne zaman çalındı

Kamera kayıtlarından bulunur.
Böyle bu tür yüksek güvenlik istemeyen yerlerde kayıtlar uzun süre saklanmıyor. Hatta kamera sistemi bile eskidir gidip de 2TB HDD koymamışlardır bile. İkincisi diyelim ki kayıtlar uzun süre muhafaza ediliyor. Kaydı açmakla ilgili kişi sadece kaydı açıp belli aralıktaki vakitte ne olmuş ona bakar sonra kapatır niye 1 öğrencinin kitabı çalındı diye saatlerce vaktini harcasın? Bence arkadaşımızın durumu gayet ciddi ve önemli ama kamera kaydına bakacak adamın ne kadar umrunda?

Kapağına isim yazdım tukenmezle ama not falan yok. Daha yeni başlayacaktık kitaba o yüzden şimdi farkına varıyorum. Kim bilir ne zaman çalındı
O zaman bulman kolay. Tüm sınıflara haber sal hocalarla bizzat konuş kapağında isim yazdığını belirt. Çalan kişi dershane içindeyse tedirdin olup verecektir lakin eve götürdüyse o kitap artık yok. 1 gün içinde halledilmesi lazım aslında.

Böyle bu tür yüksek güvenlik istemeyen yerlerde kayıtlar uzun süre saklanmıyor. Hatta kamera sistemi bile eskidir gidip de 2TB HDD koymamışlardır bile. İkincisi diyelim ki kayıtlar uzun süre muhafaza ediliyor. Kaydı açmakla ilgili kişi sadece kaydı açıp belli aralıktaki vakitte ne olmuş ona bakar sonra kapatır niye 1 öğrencinin kitabı çalındı diye saatlerce vaktini harcasın? Bence arkadaşımızın durumu gayet ciddi ve önemli ama kamera kaydına bakacak adamın ne kadar umurunda?

Umurunda olmalı işte para ödüyor dershaneye ayrıca eğer ilgilenmezlerse dava açabilirler yanlışım varsa düzeltin.
@Factotum

Yeni konular

Geri
Yukarı