Dershanede haksızlığa uğradım

Hydro2K

Hectopat
Arkadaşlar, ne yapacağımı artık bilemediğim için buraya yazıyorum.
Ben 11. sınıf bir öğrenciyim ve pandemi döneminden dolayı okullar açılmadığı için dershaneye yazılmaya karar verdim.
Fakat geldiğim günden beri edebiyat hocasıyla yolumuz çakıştı.
İlk başta tembeldim, fakat kendim gayet de toparladım, bütün hocalarım değişimimi hissetti.
Ödevi yapmadığım için ilk başta bana akşam kursta ekstradan cezaya kalmamı istedi. Kabul ettim.
Bir kere daha aynı olay başıma geldi ve bunlarda gerçekten suçlu bendim. Bunlarla ilgili derdim yok.
Gelelim şimdiki konuma, her şey dün başladı.
Genel kitap kontrolü olacağı söylendi, kitaplarını tamamlamayanlar cezalandırılacaktı. Edebiyat kısmında işlemediğimiz bir konu vardı ve hoca o iki testi çözmeyin dedi.
Onun dışında olan tüm kitabım tamdı ve kontrolde gösterdim, hoca birden bütün sınıfa o iki testin de çözüleceğini, bizim görevimizi eksik yaptığımızı müdür yardımcısına belirtti.
Birden neler oluyor oldum içimden ve bize ceza olarak da normalde haftada 3 gün olan dershaneye, her gün sabahın köründe gelip akşamın körüne kadar çıkışımızın yasak olduğunu, ev yüzü göremeyeceksiniz falan dedi.
Bu uygulama da kasım ayının sonuna kadar olacak dedi, mecburen de dün cezaya kaldım.
Bugün hocanın haksız olduğunu bildiğim için dershaneden kaçtım ve bir nevi protesto ediyorum.
Pazartesi günü ararlarsa eğer ne demeliyim, bilemiyorum fakat burada haklı olan benim.
Adam sanki benim sosyal hayatımı yok etmeye çalışıyor. Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

Bildiğim kadarıyla dershaneler resmi bir kurum değil. Kim kime emir veriyor? Hayırdır yani? Ailenize söyleyin en temizi, annenize iyice bir duygu sömürüsü yapın. Anneler dayanamaz. En son hedefe giden her yol mübahtır diyerek rest çekersiniz.

Ailenize fikirlerinizi paylaşın. Kimse para verdiğiniz bir kurumda sizi zorla tutamaz, hele ki bu pandemi günlerinde. O hocayla da çok yüz göz olmayın, dersinizi işleyip çıkın.

Orası dershane olduğundan eminmisiniz ? 3 kere farklı dershaneye gittim kitap kontrolü veya akşam burda kalıcaksınız diye ceza diye birşey duymadım. Hemen ailene danış dostum.

Nedir bu eğitim sisteminden çektiklerimiz? Dershaneye mi kilitleyecekler nasıl bir şeydir bu? Ailenizi devreye sokun.
download.jpg

Geri
Yukarı