Dershanedeki kıza aşık oldum

Babara palvin güzel mi?

Barbara palvin güzel değil ki. Gönül kimi severse güzel odur dostum. Başkalarının hiçbir önemi yok. Ders konularından başlat konuyu sonra akar. Zorlandığı bir konu varsa yardımcı ol falan bir şekilde muhabbet başlar.

Yuh.

Ara ara sohbet etmeye başla, onun da seni tanımasını/görmesini sağla. Biraz kendine çeki düzen ver. Zamanı geldiğinde anlarsın zaten işte o an hamleni yap. Ama ne çok erken yapıp kaçır, ne çok geç yapıp başkasına gitmesine izin ver.

Geçmiş olsun. Güzelliğinden hoşlanmak kadar normal bir şey yok ama tanımadan olmaz, biliyorsun. Afedersin ama aptal da çıkabilir, bilemezsin veya çevre onu nasıl tanıyor, bi' etrafa sordur kimdir nedir, tecrübeme dayanarak söylüyorum. Onun dışında kuyruk gibi gezme, normal muhabbet et, karakterini tanı, o da seni tanısın. Yakın arkadaş gibi olabilirseniz gerisi gelir. Benim daha önce yaptığım gibi direkt tanışma teklifi etme, spontane gelişsin tanışmanız. Kafeye falan birlikte git, eşlik et vs.

Düzenleme: Konu hortlatılmış, yeni sandım. Gelecek nesiller için kalsın önerilerim o halde.

Kendine güvenmekle başlayabilirsin, o da insan sonuçta. Normal konuşmaya çalış ilgi duyduğu neler yaptığını anlamaya çalış sonrasında ortak noktalardan devam edebilirsin.

Dershanede aynı sınıfta bulunduğumuz bir kıza aşık oldum fakat nasıl konuşacağımı, ne yapacağımı bilmiyorum. Kız diğer arkadaşlarıma göre güzel değil ama bana Barbara Palvin'den güzel geliyor diyebilirim. Nasıl sohbet açabilirim?
Serseri gibi davran kardeşim. Temiz aile çocuğu gibi davranma. Maddiyat ortaya koyacak hareketler yapma. Mesela bir arkadaşım IPHONE'dan bahsederken diğeri de "Off böbreğimi satsam alamam..." vs. saçma kara mizahlar yapmıştı. Sevdiği kız halen çocuktan nefret ediyor. Ne çok fakir gibi görün, ne de çok zengin gibi yani. Kişisel bakımları yap. Tırnak, diş fırçalama, günlük duş, varsa hafif bir parfüm. Ve bu arada kıza sakın yazma, tesadüf sonucu karşılaşmış gibi yap. Onun için karşılaştığınız yerde olduğunu bilsin ama sonuna kadar bu duruma itiraz et. Kro ve maço hareketlerden kaçın olay bu. Kendini bir adım öne çıkart. Kızın yakın arkadaşı muhakkak vardır. Kendini bir adım öne çıkarttığın gibi kızın en yakın arkadaşıyla can-ciğer ol. Bir de sürpriz yöntemi vereyim sana. İçinden oyuncak çıkan sürpriz yumurtalardan al. Paketine zarar vermeden aç. Maket bıçağı dikey olarak kes ve zarar vermeden ikiye ayır. İçinden çıkan oyuncağın bir parçasını al, küçük bir kağıda da bu oyuncağın ve beni tamamla yaz. Hiç açıldığı belli olmayacak şekilde kıza elden teslim et. birkaç dakika çikolatanın sağladığı serotonin ile yazıyı görünce de bayağı bir olumlu bakıcaktır. ;)

Bana kalırsa en önemlisi kızın sevdiği, aşık olduğu biri var mı ilk önce onu öğrenmelisin. Ben lise de birinden hoşlanmaya başlamıştım ve gözüm ondan başkasını görmüyordu. Mezun olana kadar 3 tane erkeği reddettim ve üçü de gayet eli yüzü düzgün, hoşlanabileceğim ve ilişki yürütmek isteyeceğim insanlardı. Ama ondan hoşlanırken başkasına evet demek, evet denilen kişiye saygısızlık olurmuş gibi geldiğinden dolayı bütün liseyi platonik aşkımın yüküyle geçirmiştim :( . Eğer kızın hayatında ilgi duyduğu biri yoksa da sakince yakınlaşmanı öneririm, anlayışlı ve medeni bir kızsa zaten yakınlaşmanı anlar ve karşılığını verir. Ve bir de asla tek bir kızın seni reddedişini kendi açından bir başarısızlık veya yenilgi olarak algılama. Cesaretini toplayıp konuş, kaybedeceğin ne olabilir ki?

Serseri gibi davran kardeşim. Temiz aile çocuğu gibi davranma. Maddiyat ortaya koyacak hareketler yapma. Mesela bir arkadaşım IPhone'dan bahsederken diğeri de "off böbreğimi satsam alamam..." vs. saçma kara mizahlar yapmıştı. Sevdiği kız halen çocuktan nefret ediyor. Ne çok fakir gibi görün, ne de çok zengin gibi yani. Kişisel bakımları yap. Tırnak, diş fırçalama, günlük duş, varsa hafif bir parfüm. Ve bu arada kıza sakın yazma, tesadüf sonucu karşılaşmış gibi yap. Onun için karşılaştığınız yerde olduğunu bilsin ama sonuna kadar bu duruma itiraz et. Kro ve maço hareketlerden kaçın olay bu. Kendini bir adım öne çıkart. Kızın yakın arkadaşı muhakkak vardır. Kendini bir adım öne çıkarttığın gibi kızın en yakın arkadaşıyla can-ciğer ol. Bir de sürpriz yöntemi vereyim sana. İçinden oyuncak çıkan sürpriz yumurtalardan al. Paketine zarar vermeden aç. Maket bıçağı dikey olarak kes ve zarar vermeden ikiye ayır. İçinden çıkan oyuncağın bir parçasını al, küçük bir kağıda da bu oyuncağın ve beni tamamla yaz. Hiç açıldığı belli olmayacak şekilde kıza elden teslim et. Birkaç dakika çikolatanın sağladığı serotonin ile yazıyı görünce de bayağı bir olumlu bakacaktır. ;)

Ne alaka? Kendisi gibi olmadıktan sonra kız ondan hoşlanmaz. Neden herkes birisiyle çıkmak için pis pis planlar kurup kişiliğini değiştirmeye çalışıyor?

Ne alaka? Kendisi gibi olmadıktan sonra kız ondan hoşlanmaz. Neden herkes birisiyle çıkmak için pis pis planlar kurup kişiliğini değiştirmeye çalışıyor?
Ben kendisi dışında birisiymiş gibi davranmasını istemedim ki. Sadece ona içinde bulunduğumuz neslin nelerden hoşlanabileceği hakkında tavsiye verdim. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı