Dershaneden ayrılsam ceza alır mıyım?

Mert_Y.

Hectopat
Malumunuz koronavirüsünden dolayı okullar kapalı. Ben mezun öğrenciyim ve dershaneye gidiyorum. Okullar kapalı olunca dershanede uzaktan eğitim vermeye başladı. YouTube videoları ile konuları devam ettirmeye çalışıyorlar. Okulların açılma ihtimali de yok gibi. Ben bu dershaneye 680 TL para veriyorum aylık olarak. Dershane kapalı olunca YouTube videolarına 680 TL vermiş oluyorum. Dershaneden ayrılsam ceza alır mıyım? Tüm taksit kağıtlarına imza artırdılar böyle yetkileri var mı?

Aynı sorundan ben de mağdurum. Tam hatırlamıyorum sözleşmede ne yazıyor ama sonuçta olağan üstü bir durum, dershanelerin zaten normalde çalışması yasak şikayet etsem ilgili kuruma sonuç elde edemez miyim acaba?
@Taptic
Sonuçta tüm veliler için aynı şey geçerli olacak eğer tatil uzarsa. Herkes aynı anda şikayet etse herhalde sonuç alırız diye düşünüyorum.

Malumunuz koronavirüsünden dolayı okullar kapalı. Ben mezun öğrenciyim ve dershaneye gidiyorum. Okullar kapalı olunca dershanede uzaktan eğitim vermeye başladı. YouTube videoları ile konuları devam ettirmeye çalışıyorlar. Okulların açılma ihtimali de yok gibi. Ben bu dershaneye 680 TL para veriyorum aylık olarak. Dershane kapalı olunca YouTube videolarına 680 TL vermiş oluyorum. Dershaneden ayrılsam ceza alır mıyım? Tüm taksit kağıtlarına imza artırdılar böyle yetkileri var mı?
Bende de sorun aynı şekil. Kütüphane öğrencisiyim, derse girenler için video falan çekiyorlar ama beni ilgilendirmiyor. Rehber hocasına mesaj atıyorum adam akıllı cevap dahi vermiyor. Bugün annem konuşmaya gitti parayı vereceksiniz vermezseniz senet var demişler. Annem vermezsem ne yapacaksınız demiş bir şey dememişler. Bence herkes hakkını ararsa kimse kimsenin parasını oturduğu yerden alamaz. Ben almadığım hizmetin bedelini neden ödeyelim sonuçta olağan üstü hal var.

Üstelik ben Elazığ'da yaşıyorum. Depremden dolayı 1 ay gitmedik 1 hafta açıktı o 1 ay içinde dersane. Soru çözümü rehberlik, hoca hiçbir şey olmamasına rağmen, insanlar fazlasıyla mağdur olmasına rağmen( bir sürü insan çadırda kaldı) yine tam taksit aldılar. Bu dersanecilerin yatacak yeri yok!

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı