Dershaneler Kapatılınca Üniversiteye Nereden Hazırlanacağız?

Oskianche

Hectopat
Ülkemizde gelecek yıla tüm üniversiteler kapanıyor ve sadece özel okullar açık kalıyor. Makine mühendisliği düşünen biri olarak çok çalışmam gerektiğini biliyorum. Fakat eğitim desteği almam gerekiyordu. Ailemin koleje gönderecek durumu olmadığını biliyorum eğitim desteği alınacak bir kaç site vb. yerler varsa yazar mısınız.

Ülkemizde gelecek yıla tüm üniversiteler kapanıyor
Dershaneler demek istedin sanırım. Zaten dershanelerin isim ve formatları değişmemiş miydi? Temel lise oldular diye biliyorum.

Çevrende özel ders veren yerler vardır. Ders veren üniversite öğrencileri olabilir.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri'nin merkezleri oluyor. Ders veriyorlar.

Belediye ve Halk Eğitim Merkezleri'nin kursları olabilir üniversiteye hazırlık için. Bunları araştırabilirsin.

Youtube "Benim Hocam" kanalına bak. Çok çalışman gerekmiyor, elini kolunu sallayan üniversiteye giriyor artık. Matematik bilmeden tarih, coğrafya vs. kasıp mühendis olan bile çok. 10 -15 yıl önce mezun olmuş kişilerden duyduklarını unutup girmek istediğin bölümün iş olanaklarını iyi araştır.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı