Dershanesiz olur mu?

Ben de nitelikli bir okuldayım ve okulum DYK'ları ile ünlü bir okul. Okulda sınava hazırlananların %98'i dershaneye gitmiyor. Ayrıca okulumuzdan her sene ilk binde 8-10 civarı öğrenci oluyor diye biliyorum. Yani bu da dershanesiz de olabileceğinin büyük bir göstergesi bence.
Nitelikli bir okulda olduğunuz için durum öyle. Niğde başıbozuk lisesinde okuyunca öyle olmuyor.

Nitelikli bir okulda olduğunuz için durum öyle. Niğde başıbozuk lisesinde okuyunca öyle olmuyor.
Farkındayım bu durumun ancak konuyu açan kişi de nitelikli bir okulda olduğunu söylemiş onun için belirtmiştim. Kişinin kendi disiplini yoksa ve içinden istek gelmiyorsa dershane de bir işe yaramıyor maalesef. Dershaneye giden arkadaşlarım var diğer okullardan, onlar gitseler de eğlenip geri geliyorlar dersle alakaları olmuyor. Ancak dediğiniz şartlarda dershane mecburi zaten, bunu kimse inkâr edemez.

Bence tamamen kişiye bağlı bir durum. Kişi kendi disiplinini sağlayabiliyorsa, evinde vs. çalışma şartları yeterliyse, yapamadığı soruları sorabileceği bir okul ortamına sahipse dershaneye gerek yok fakat bir sınav merkezi ile anlaşıp denemelere girmenizi öneririm.
Ben de sanirim oyle yapacagim tesekkurler.

Ben de nitelikli bir okuldayım ve okulum DYK'ları ile ünlü bir okul. Okulda sınava hazırlananların %98'i dershaneye gitmiyor. Ayrıca okulumuzdan her sene ilk binde 8-10 civarı öğrenci oluyor diye biliyorum. Yani bu da dershanesiz de olabileceğinin büyük bir göstergesi bence.
Evet aslinda ben de gitmeyecegim sanirim tesekkurler.

Yeni konular

Geri
Yukarı