Dershaneye gitmeden kazanmak mümkün mü?

Hedeflerine ulaşamamasına sebep olan birçok etken vardır. Sırf kazanamadı diye "dershaneye gitmedi, şimdi A101'de çalışıyor" demek ne kadar doğru?
Siz benim demek istemediğim şeyi anlamıyorsunuz. Evet evinde oturarak çalışıp güzel üniversiteye gidenler var ama bir dershane veya özel ders ile yetişen bir çocuk her zaman öndedir. Yani burada kafamdan birşey uydurmuyorum gördüklerimi söylüyorum.

Siz benim demek istemediğim şeyi anlamıyorsunuz. Evet evinde oturarak çalışıp güzel üniversiteye gidenler var ama bir dershane veya özel ders ile yetişen bir çocuk her zaman öndedir. Yani burada kafamdan birşey uydurmuyorum gördüklerimi söylüyorum.
İstek olmadıktan sonra hiç bir şey önde değildir.

Siz benim demek istemediğim şeyi anlamıyorsunuz. Evet evinde oturarak çalışıp güzel üniversiteye gidenler var ama bir dershane veya özel ders ile yetişen bir çocuk her zaman öndedir. Yani burada kafamdan bir şey uydurmuyorum gördüklerimi söylüyorum.

Konu insansa hiçbir şeye "her zaman böyledir" diyemezsiniz. Herkes babanızın oğlumu nereden biliyorsunuz.

Zaten dershaneye gidenler önde değil demiyorum ki. Dershaneye gitmeden sınavda başarılı olmak imkansızmış gibi konuşuyorsunuz. Takıldığım kısımda buydu.

Zaten dershaneye gidenler önde değil demiyorum ki. Dershaneye gitmeden sınavda başarılı olmak imkansızmış gibi konuşuyorsunuz. Takıldığım kısımda buydu.

Bende dershaneye gittin bana çok bir şey kattığını düşünmüyorum şu anki aklım olsa şahsen gitmezdim. Eger bir insan dershaneye gitmem gerek diye düşünüyorsa ders çalışmasını bilmiyordur. Bende bilmiyordum bu yüzden gittim sonradan her şeyin bende bittiğini fark ettim ama çok geçti maalesef.

Hocam disiplinli çalışacağınıza eminseniz diyeceğim ama deneyip öğrenilmesi sonucunda 1 senenizi kaybedebilirsiniz maddi durumunuz iyiyse dershaneye gitmenizi öneririm. Değil ise bu zamana kadar hiç düzenli ders çalıştınız mı?

Hocam 7 saat çalışmadım ama 10 ve 11.sınıfı her gün 3 saat çalışarak geçirdim. Okul birincisiymdim ortalamam 99'du fizik 10 matematik 98.7 gerçekten çok iyiydim 11 sonunda açığa aldırdım ve işe Grid'im sonra darmadağan oldu şimdi kendim çalışıp kazanmak istiyorum. Babama 22bin TL ödemesini istemiyorum.

Daha önceden hiç 7 saat çalıştınız mı?:)
O kadar kolay değil o.

Hocam 7 saat çalışmadım ama 10 ve 11.sınıfı her gün 3 saat çalışarak geçirdim. Okul birincisiymdim ortalamam 99'du fizik 10 matematik 98.7 gerçekten çok iyiydim 11 sonunda açığa aldırdım ve işe Grid'im sonra darmadağan oldu şimdi kendim çalışıp kazanmak istiyorum. Babama 22bin TL ödemesini istemiyorum.

7 saat çalışmak öyle hemen olmuyor.
Ben kendi uyguladığım taktiği söyleyeyim yapar mısın orası sana kalmış.

İlk aşamada 1 saat sabah 1 saat öğleden sonra 1 saat akşam etti mi 3 saat?
İkinci aşamada 2 saat sabah 2 saat öğleden sonra 2 saat akşam etti mi 6 saat?
Bu aşamaya geldiyden bir süre sonra, 4 etüt sabah 4 etüt öğlen 3 etüt akşam yaparsın 8+ saat olur. Ama zor, çok zor. Hemen olmaz, sosyal hayat falan da kalmaz. Öyle boş vaktim olsun, dışarı çıkayım, oyun oynayayım, başka iş yapayım falan diyorsan bu program senlik değil.

Hocam günde 2 saat kendime ayırsam yeter diyorum. Kendime inanıyorum dediğiniz programı uygulayabilirim 10 aya kaldı yapar mıyım bilmiyorum.

Bu düzende ayıracak 2 saat bulabilir misiniz yoksa yorulup yatağamı atarsınız kendinizi bilemem.

Hocam günde 2 saat kendime ayırsam yeter diyorum. Kendime inanıyorum dediğiniz programı uygulayabilirim 10 aya kaldı yapar mıyım bilmiyorum.

Ben sabah 9'da başlayıp akşam 8E kadar çalışıyordum eve gelincede yatıyordum bu şekilde 240k geldi 80 civarı bekliyordum kontrolde etmiştim ama kaydırdım sanırım bilemiyorum.

Dershanesiz mi hocam mezun muydunuz benim gibi peki kütüphanede mi çalışıyordunuz ben evde çalışsam ne olur?

Ben sabah 9'da başlayıp akşam 8E kadar çalışıyordum eve gelincede yatıyordum bu şekilde 240k geldi 80 civarı bekliyordum kontrolde etmiştim ama kaydırdım sanırım bilemiyorum.

Fizik öpretmenliği düşünüyorum sayısalcıyım 240 binde istediğim bölüm.

Hocam sen yardımcı olman iyi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı