Dershaneye gitmeli miyim?

Hocam yani bugüne kadar dershanede özellikle fizik ve matematik adına hangi sınava girdiysem kendi internetten anlatılan konu anlatımlarıyla, kendi masa başında oynattığım kalemle o netleri elde ettim. Kimyada faydası dokunmuştur dürüst olmak gerekirse ama fizik ve özellikle matematiği internetten çalışıyorken sizce gerçekten gerek var mı? Rekabet ortamı sonuçta okulda da olmayacak mı?

Eğer rekabet edilebilecek öğrencileri olan bir okulunuz varsa dershanenin hiçbir mantığı kalmıyor. Eğer evde dershaneye gitmek yerine kendim disiplinli çalışırım derseniz. Geçmeniz daha doğru gibi.

@AtakanGuney ailene gerekli disiplinde çalışacağına ikna etmen gerek. 1 ay süre iste o 1 ay boyunca disiplinini korursan büyük ihtimal dershaneye yollamazlar.
Hocam öyle ama ayrılırsam, şu an kayıt olduğum düzeydeki bir dershaneye bir daha yazılamam. Ben 11'den beri kayıtlı olduğum için ''indirimli fiyat'' adı altında çok yüksek bir fiyata kayıt oldum. Bir daha bu düzeyde 1'e 1 olanağı olan bir kuruma kaydolmak istesem en az 120-130k para talep ederler.

Ben girdim sosyal fobim halay çekiyor, ders konusunda ise çok bir şey anlamıyorum bizim burası çok aktif bir yer değil genelde hocalar muhabbet ediyor sınfıtakilerle bende dinliyorum bir de son sene haldür küldür ders çalıştırmaları lazımken bizi. Bu arada meslek lisesi olduğumuz içinde çok da önemsenmiyoruz.

Evet meslek liselerine bir ayrım var ama Anadolu lisesi ve fen lisesi öğrencileri genel olarak derslerde farkını gösteriyor sebebi de bu biraz. Geçen sene gitmiştim son sınıflarda neredeyse Anadolu lisesi veya sosyal bilimler öğrencisi yoktu.

Eğer rekabet edilebilecek öğrencileri olan bir okulunuz varsa dershanenin hiçbir mantığı kalmıyor. Eğer evde dershaneye gitmek yerine kendim disiplinli çalışırım derseniz. Geçmeniz daha doğru gibi.
Nitelikli bir liseye gidiyorum. Çevremdeki insanların da çoğunun hedefleri var. Bilemiyorum bence de evde çalışmak daha doğru gibi ama kendime 12. sınıfta nasıl yaparım tam olarak güvenemediğim için de biraz ikilemde kalıyorum doğrusu.

Nitelikli bir liseye gidiyorum. Çevremdeki insanların da çoğunun hedefleri var. Bilemiyorum bence de evde çalışmak daha doğru gibi ama kendime 12. sınıfta nasıl yaparım tam olarak güvenemediğim için de biraz ikilemde kalıyorum doğrusu.

Bundan sonrası sizin kararınız. Ama isterseniz dershane yerine kendiniz derslerde ilerleyip hiç anlamadığınız konular hakkında özel ders alabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı