Dersin başına geçemiyorum

theRunner

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar üniversite sınavım var. Yaklaşık 2 ay önce başlamıştım. Ama sonrasında hiçbir heves kalmadı ve bırakmıştım. Bugün tekrar başlamayı düşündüm. Günlük 30 paragraf çözmeye çalışıyorum. Ama bir türlü dersin başına geçemiyorum. Çok sıkılıyorum. Ne yapmalıyım?

Hedefiniz yok sanırım. Maalesef hedefi olmayan bir gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez. Önce bir hedef belirleyin ve konu anlatım ya da test çözmeye başlayın. Lise sınavına 7 ay kala falan bir liseyi bana ballandıra ballandıra anlattıkları için o liseyi hedefleyip çok çalıştığımı hatırlıyorum.

Kimse zevkle ders çalışmıyor. Çalışmaya başladığında, netlerinde artış görünce zevk almaya başlarsın.
Ya bende biraz sabırsızlık var. Mesela edebiyata çalışmaya başlıyorum. İlk konu şiir bilgisi. Şiir bilgisine çalışırken aklıma şöyle bir düşünce geliyor. Daha çoookk konu var bitmez bunlar diyip defteri kitabı bırakıyorum. Youtubeden video izleyerek yapıyım diyorum. Ama videolar da çok uzun. 110 tane mi ne video var sadece tarih için mesela.
Hedefiniz yok sanırım. Maalesef hedefi olmayan bir gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez. Önce bir hedef belirleyin ve konu anlatım ya da test çözmeye başlayın. Lise sınavına 7 ay kala falan bir liseyi bana ballandıra ballandıra anlattıkları için o liseyi hedefleyip çok çalıştığımı hatırlıyoru

Hedefiniz yok sanırım. Maalesef hedefi olmayan bir gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez. Önce bir hedef belirleyin ve konu anlatım ya da test çözmeye başlayın. Lise sınavına 7 ay kala falan bir liseyi bana ballandıra ballandıra anlattıkları için o liseyi hedefleyip çok çalıştığımı hatırlıyorum.
Hedefim var tabiki. Ama başlıkta anlattığımdan dolayı çalışamıyorum.
Hedefiniz yok sanırım. Maalesef hedefi olmayan bir gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez. Önce bir hedef belirleyin ve konu anlatım ya da test çözmeye başlayın. Lise sınavına 7 ay kala falan bir liseyi bana ballandıra ballandıra anlattıkları için o liseyi hedefleyip çok çalıştığımı hatırlıyoru

Hedefim var tabiki. Ama başlıkta anlattığımdan dolayı çalışamıyorum.

Merhaba arkadaşlar üniversite sınavım var. Yaklaşık 2 ay önce başlamıştım. Ama sonrasında hiçbir heves kalmadı ve bırakmıştım. Bugün tekrar başlamayı düşündüm. Günlük 30 paragraf çözmeye çalışıyorum. Ama bir türlü dersin başına geçemiyorum. Çok sıkılıyorum. Ne yapmalıyım?
Bu senin beynine ne kadar söz dinletebildiğinle alakalı bir durum.
Böyle düşünme.
Her 15 soruda bir ara ver.
Aralar 15 dk olsun.
Tarih'in ilk konusu için 30 soru çöz.
Her konu bittiğinde 20 dk ara ver.
1 hafta böyle devam et.
Ve 1 hafta sonra araları 5 dk düşür.
15 soruda bir olan araları 7 dk.
Her konu bitince olan araları 12 dk yap.
Böyle sınavdan bir gün önceye doğru devam et.
İlk sınava son gün kala o dersle alakalı 70 soruluk bir deneme çıkart.
*BAŞARILAR*

Bu senin beynine ne kadar söz dinletebildiğinle alakalı bir durum.
Böyle düşünme.
Her 15 soruda bir ara ver.
Aralar 15 dk olsun.
Tarih'in ilk konusu için 30 soru çöz.
Her konu bittiğinde 20 dk ara ver.
1 hafta böyle devam et.
Ve 1 hafta sonra araları 5 dk düşür.
15 soruda bir olan araları 7 dk.
Her konu bitince olan araları 12 dk yap.
Böyle sınavdan bir gün önceye doğru devam et.
İlk sınava son gün kala o dersle alakalı 70 soruluk bir deneme çıkart.
*BAŞARILAR*
Çok çok teşekkür ederim.
Hocam bu işler zorla yürüyor. İstemeye istemeye de olsa çalışıyoruz. Ders çalıştıktan sonra kendinize ödül verebilirsiniz, sevdiğiniz diziyi/filmi izlemek gibi mesela.
Deneyeceğim. Teşekkür ederim.

Kendinizi yavaş yavaş alıştırmanız lazımdı 11. sınıfın yazından başlayıp. Ama bu saatten sonra zor dediğimi yapmanız. Mecbur zorlayacaksınız kendinizi. TRT Belgesel'in güzel bir belgeseli vardı. Çok kötü ülkelerde çok kötü şartlarda yaşayan çocukların yaşadığı zorlukları anlatıyor. Sadece giderken bile saatlerce yol gidiyor. Atla falan giden var. Hele bir bölümünde iki kardeş vardı Afrika'da yaşayan. Sıcakta saatlerce gidiyorlardı ve karşılarına vahşi hayvan çıkma olasılığı bile vardı. Bir onları düşün birde kendini. Onlar o şartlarda yapıyorsa sen yaparsın herhalde.

Geri
Yukarı