Çözüldü Derslerden kalırsam sınıfı geçer miyim?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
40
Daha fazla  
Selam,
Normalde notlarim sınıfı gecmeme yetmiyordu. Ogretmenlerim ile konustum notlarimi bi' nebze yukselttiler. Su an ortalama ile geciyorum ama edebiyat dahil 9 dersten kalıyorum. Gece gece ise aklima bu soru takildi. Sınıfı geciyor muyum yoksa kalıyor muyum?
9 tane dersten kaldigim icin merak ettim.

Geçersin ve kaldığın derslerin sorumluluk sınavına girersin diye biliyorum.

Dosya Ekleri

• Lisede ortalaması 50nin üstünde ve altında olanlar sınıfta kalır mı.jpg
    Lisede ortalaması 50nin üstünde ve altında olanlar sınıfta kalır mı.jpg
    77,8 KB · Görüntüleme: 30
@Umut Nas sorumluluk sınavını 12.sınıftan mezun olana kadar vermeniz gerekiyor. YKS sınavını kazandınız ama sorumlu derslerinizi vermediğiniz için belli süre içinde sorumlu dersleri vermezseniz üniversite kayıdınız silinir. Bu duruma düşmemek için sorumlu derslerinizi eylül ayında yapılıyor galiba o zaman verip geçmeyi unutmayın.

@Umut Nas sorumluluk sınavını 12.sınıftan mezun olana kadar vermeniz gerekiyor. YKS sınavını kazandınız ama sorumlu derslerinizi vermediğiniz için belli süre içinde sorumlu dersleri vermezseniz üniversite kayıdınız silinir. Bu duruma düşmemek için sorumlu derslerinizi eylül ayında yapılıyor galiba o zaman verip geçmeyi unutmayın.

Anladım hocam teşekkürler. 2 gün öncesine kadar ortalama ile sınıfta kaldığım için pek kafaya takmadım. Ama şimdi hocalar sınıftan geçeyim diye notları yükseltince aklıma takıldı :D

Anladım hocam teşekkürler. 2 gün öncesine kadar ortalama ile sınıfta kaldığım için pek kafaya takmadım. Ama şimdi hocalar sınıftan geçeyim diye notları yükseltince aklıma takıldı :D

Sağ olsun meslek lisesindeki arkadaşlarım sorumluluk sınavı demirbaşları olduğu için onların sayesinde öğrendim. Buradan onlara selamlarımı iletiyorum.😀 Seneye dikkatli olun biraz daha ağırlıklı ders çalışmayı ihmal etmeyin iyi tatiller.

Sağ olsun meslek lisesindeki arkadaşlarım sorumluluk sınavı demirbaşları olduğu için onların sayesinde öğrendim. Buradan onlara selamlarımı iletiyorum.😀 Seneye dikkatli olun biraz daha ağırlıklı ders çalışmayı ihmal etmeyin iyi tatiller.

Teşekkürler hocam :)

kaldığın derslerin sorumluluk sınavına girersin diye biliyorum.
Yanlış biliyorsun. Sadece Edebiyat'ın girer.
Sorumlu olarak sınıf geçme ve sorumluluğun kalkması
MADDE 58
- (1)(Değişik:RG-1/7/2015-29403) Ders yılı sonunda her bir dersten iki dönem puanı bulunmak kaydıyla doğrudan sınıfını geçemeyen öğrencilerden; bir sınıfta başarısız ders sayısı en fazla 3 ders olanlar sorumlu olarak sınıflarını geçer. Ancak alt sınıflar da dâhil toplam 6 dersten fazla başarısız dersi bulunanlar sınıf tekrar eder. Nakil ve geçişler nedeniyle ortaya çıkan sorumlu dersler bu sayıya dâhil edilmez.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı