Çözüldü Derslere ve sınavlara girilmezse KYK bursu kesilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

korlo44

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. Lisans 2. sınıftayım. Severek girdiğim bölümü pandemi nedeniyle bırakmak zorunda kaldım. Sorum şu; bu yıl KYK bursu kazandım. Seneye YKS'ye gireceğim. Acaba 3. sınıfta ders kaydı yapıp sınavlara girmezsem ve derslere de girmezsem burs kesilir mi? Kesilmezse ne zamana kadar ödenir sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Merhaba, bildiğim kadarıyla derslere veya sınavlara girmemenin KYK bursuna bir etkisi yok fakat devamsızlık veya başka nedenlerden dolayı derslerden kalırsanız ortalamanız düşecektir. Ortalamanız belli bir puanın (2 diye hatırlıyorum) altında düşerse bursunuz kesilir. Yani dönem sonuna kadar burs almaya devam edersiniz. Yine de ilgili kurumu arayıp hangi koşullarda bursunuzun kesileceğini öğrenebilirsiniz. Ayrıca bu bağlantıdan bilgi edinebilirsiniz: KREDİ VE YURTLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

İyi günler.
Merhaba, bildiğim kadarıyla derslere veya sınavlara girmemenin KYK bursuna bir etkisi yok fakat devamsızlık veya başka nedenlerden dolayı derslerden kalırsanız ortalamanız düşecektir. Ortalamanız belli bir puanın (2 diye hatırlıyorum) altında düşerse bursunuz kesilir. Yani dönem sonuna kadar burs almaya devam edersiniz. Yine de ilgili kurumu arayıp hangi koşullarda bursunuzun kesileceğini öğrenebilirsiniz. Ayrıca bu bağlantıdan bilgi edinebilirsiniz: KREDİ VE YURTLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

İyi günler.

Çözüm
Merhaba, bildiğim kadarıyla derslere veya sınavlara girmemenin kyk bursuna bir etkisi yok fakat devamsızlık veya başka nedenlerden dolayı derslerden kalırsanız ortalamanız düşecektir. Ortalamanız belli bir puanın (2 diye hatırlıyorum) altında düşerse bursunuz kesilir. Yani dönem sonuna kadar burs almaya devam edersiniz. Yine de ilgili kurumu arayıp hangi koşullarda bursunuzun kesileceğini öğrenebilirsiniz. Ayrıca bu bağlantıdan bilgi edinebilirsiniz: KREDİ VE YURTLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

İyi günler.

Bir de 2 dönem üst üste ders kaydı yapılmazsa burs kesilirmiş. O zaman yıl sonuna kadar devam edebilir. Ekim ayında yöksis kayıtlarına baktıklarına göre.
Bir de 2 dönem üst üste ders kaydı yapılmazsa burs kesilirmiş. O zaman yıl sonuna kadar devam edebilir. Ekim ayında yöksis kayıtlarına baktıklarına göre.

Bir öğrencinin okulu bırakması sonucu kyk bursu kesilmektedir. Örneğin 2 dönem üst üste ders kaydı yaptırmayan öğrencinin 2. dönem itibarıyla kredi yurtlar kurumu (kyk) bursu kesilmektedir.
Böyle yazıyor. Demek ki ekim ayına kadar burs kesilmez. Teşekkürler 😊

Son düzenleme:
O zaman 2.dönem başında burs krediye dönüşür. Öyle mi sizce?
4 yıllık bölümlerde 1 dönemde 34-40 arası kredi alınıyor. Mezun olmanız içinde 240 kredi gerekiyor. O yüzden tüm derslerden devamsızlıktan ya da sınavlara girmeyeceğiniz için başarısız sayılırsın. Ama net bilgi için KYK'yı 444 0 472 ararsan daha verimli olacaktır.

Bildiğim kadarıyla böyle bir uygulama yok.

50 bin TL'lik arabaya binebilecek öğrenciye geri ödemesiz burs çıkması öğrencinin değil sistemin hatasındandır. Adama niye suç atıyorsunuz? Sanki çıksa reddedeceksiniz. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı