Derslerime kendimi nasıl veririm?

gopaw

Centipat
Daha fazla  
Merhaba,11.sınıf öğrencisiyim bilgisayar bağımlısı gibiyim ve sosyal hayatımda kendimi kısıtlayamıyorum. Sürekli ders çalışmak aklımdan uçuyor, ders çalışmak aklımın ucuna gelmiyor bu aralar aklıma bir fikir geldi alarm kurup o saate ders çalışmaya çalışıyordum ama alarm ile pratik olmuyor. Sizin bildiğiniz herhangi tamamen ücretsiz olan alışkanlık kazanma ve bağımlılıklardan kurtulma gibi bir uygulama var mı? Bir şey beni uyarmadığında bende ders çalışmayı önemli bulmuyorum önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
11. sınıfa gidiyorum bende aynı şekilde.
İlgimi çeken kitapları okumak ile başladım, bilgisayarı bırakmaya.
Ardından hobilerimi yapmaya başladım, bisiklet sürerken müzik dinlemek gibi vesaire.
Kendi harçlıklarımı biriktirip derslerim için bir iPad satın aldım.
Sadece bilgisayarın başından kalkmak için hoşlandığın şeyleri yapmak yetiyor.
Bisiklet ile gezerken müzik dinleyebilirsin, akşam üstüne doğru, manzarası güzel olur, hafif bir esinti, kulağında 80-105 desibel aralığında çalan hoşuna giden bir müzik türü..
İyi bir arkadaş bulabilirsin ayrıca, vaktini onunla geçireceğin..
Mesela ben bisiklet ile çıktığımda yokuş bir yere çıkar, bir kaç şişe bira alır, manzarayı izler müzik dinlerdim.
Amerikan rüyası gibi.

11. sınıfa gidiyorum bende aynı şekilde.
İlgimi çeken kitapları okumak ile başladım, bilgisayarı bırakmaya.
Ardından hobilerimi yapmaya başladım, bisiklet sürerken müzik dinlemek gibi vesaire.
Kendi harçlıklarımı biriktirip derslerim için bir iPad satın aldım.
Sadece bilgisayarın başından kalkmak için hoşlandığın şeyleri yapmak yetiyor.
Bisiklet ile gezerken müzik dinleyebilirsin, akşam üstüne doğru, manzarası güzel olur, hafif bir esinti, kulağında 80-105 desibel aralığında çalan hoşuna giden bir müzik türü.
İyi bir arkadaş bulabilirsin ayrıca, vaktini onunla geçireceğin.
Mesela ben bisiklet ile çıktığımda yokuş bir yere çıkar, birkaç şişe bira alır, manzarayı izler müzik dinlerdim.
Amerikan rüyası gibi.

Önerin için teşekkür ederim. Uygulamaya çalışacağım.

Geri
Yukarı