Dersten izinsiz çıktım disiplin yer miyim?

emrerdem

Femtopat
Daha fazla  
Lise 2 öğrencisiyim. Matematik dersinde arkadaşlarla çok saçma bir iddiaya girdik. İddia şuydu hocadan izinsiz sınıftan dışarı çıkıp 2 saniye bekleyip tekrar sınıfa geri gelmekti ve bende bunu mal gibi yaptım. Hoca çok sinirli bir şekilde gerekirse ailene haber vereceğim ve tutanak tutturacağım dedi. Sizce disiplin falan yer miyim? Hocadan çok özür diledim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yersin. Okulun kuralları var. Öğretmenden izinsiz dışarı çıkmak suç. Öğretmenin veya müdür yardımcısının vicdanına kalmış artık.

En fazla müdür yardımcısı azarlar ve geri gönderir. Daha da bir şey olmaz ek olarak bir daha da gaza gelmeyin. Arkadaşlarınız kendi yapamadığı şeyi size yaptırmış. Af edersiniz ama enayilik bu. Milletin lafıyla hareket etmeyin, onu demek istiyorum.

Yiyip yememen önemli değil de. Neden böyle bir şey yapıyorsunuz? Ne kadar saygısızca bir hareket olduğunu anlayamıyor musun? Okuldasın hatta daha büyük ve anlamlı bir adı var "eğitim yuvası". Nasıl bu kadar duyarsız olabiliyorsunuz, böyle bir şeye nasıl iddia koyup, üstüne üstelik yapmaya çalışıyorsunuz? Kusura bakmayın biz de o yollardan geçtik ama nelerle dalga geçilip, nelerle geçilemeyeceğini biliyorduk. Bu yaptığınız çok büyük saygısızlıktır, hem kuruma, hem hocanıza. Kreşte değilsiniz, o size bebek bakıcılığı yapmaya gelmiyor. Herkes ikinci bir şansı hak eder, bence hocanızda bunu yapmalı ama 15-16 yaşlarında bir genç olarak nerede ne yapmanız gerektiğini öğrenmiş olmanız gerekiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı