Lisede disiplin cezası yer miyim?

BoraksBoraks

Hectopat
Makaleler
1
Bugün temizlikten dolayı 2 kız aşağı indiler idareye. Akıllarınca kendi suçlarından kurtulmak için bunlar bunlar dersin huzurunu bozuyor demişler. Bizi aşağı çağırdılar siz dersin huzurunu bozuyorsunuz diye. Bizim yaptığımız tek şey konuşmak derste.
Bir de 2 ay önce kimya derslinde kağıt atışmıştık.
Bundan dolayı disiplin yer miyiz? Yersek sonucu ne olur?

Bugün temizlikten dolayı 2 kız aşağı indiler idareye. Akıllarınca kendi suçlarından kurtulmak için bunlar bunlar dersin huzurunu bozuyor demişler. Bizi aşağı çağırdılar siz dersin huzurunu bozuyorsunuz diye. Bizim yaptığımız tek şey konuşmak derste.
Hocalara bağlı insaflıysa yemezsiniz yeseniz bile uyarı niteliğinde olur ciddi olmaz.

Özür dile. Böyle küçük şeyler için disiplin uğraşmaz kimse bir şey olmaz.

Hoca çok ciddiydi ama açtı bize tüm ortaokul yönetmeliğini okudu. Bir de bir tane arkadaşım üstünde bıçakla yakalanmıştı ona bir şey olmadıysa bana da olmaz die düşünüyorum 10 hocadan 5 seviyor beni

Hoca çok ciddiydi ama açtı bize tüm ortaokul yönetmeliğini okudu. Bir de bir tane arkadaşım üstünde bıçakla yakalanmıştı ona bir şey olmadıysa bana da olmaz die düşünüyorum 10 hocadan 5 seviyor beni
Sen git o hocaya yaptığın şeyler için pişman olduğunu söyle özür dile bir daha olmayacak hatalıydım falan söyle bir şey olmaz.

Sadece korkuturlar başka bir şey yapmazlar.

@BoraksBoraks Doğrudur, olayın tam olarak nasıl gerçekleştiğini bilmiyorum ben şimdi. Korkutma amaçlı denmiş olabilir. Bir defasında bana ve sınıftan birkaç kişiye daha benzer bir olay yüzünden savunma yazdirilmisti. Lakin tekrarlanmadi diye bir şey olmadı.

Dediğim gibi olay gerçekten ciddi ise veya korkunuz varsa gidin güzellikle konuşun. Allah büyüktür ne diyim.

Geri
Yukarı