Dertleşmek istiyorum

fanatik1tarsftar

Femtopat
Merhaba dostlar, bu yazıyı dertleşme amacıyla yazıyorum. Umarım yardımcı olacak insanlar gelir. Ben 19 yaşında bir adamım. Bugüne kadar hep hayatımda bir seyler ters gitti. Çok fakir bir aileden geliyorum. Ki halen fakiriz ama eskisine göre daha az. Ben arkadas ortamînda hep eziklenen, asosyal bir tiptim. Ortaokulda çokça ezildim. Lisede ezildim. Hep insanlar lise en güzel zamandir derler. O zaman hep biraz huzunlu olurum, sahte insanlarla konuştuğum, eziklenip dıslandığîm ve o zamanlarda gerçek dost edinemediğim için. En yakın arkadasim can ciğer dediğim adamlar beni sattı daha da aramadı. Sürekli red yedim, bugüne kadar 1 tane bile kız arkadaşım olmadı. Şu anda da universitede ayni durumdayim. Asosyalim, tipsiz ve vasıfsızım. Çocukluğumdan itibaren de kafama çok darbe yedim. Ortaokulda arkadaşlarımın şaka niyetine vurmasından tutun, üniversitede kafama yediğim yumruklara kadar. Unutkanlığım arttı ve eskisine göre bir şeyler kavramakta zorluk çekiyorum. Lisede iyi yaptığım İngilizceyi anlamakta eskisine göre daha fazla zorluk çekiyorum ve 2 haneli sayıları bile akildan hesap edemiyorum. Doktora gitmek istiyorum, fakat ailem izin vermiyor. Doktorum da IQ testi yapti 70 çıktı. Tedavisi var midir? Ne yapmam lazim hiç bilmiyorum. Bazı olaylari da kafaya çok takiyorum, beni yipratiyor. Hani hayat iyi insanlara iyi davranir derlerdi, o zaman bize niye kötü davranıyor? Niye adil olmuyor? Niye her yönden darbe vuruyor? Ben artık tükenmek uzere olduğum için buraya yazma ihtiyaci duydum. Hasta oldum bir allahın lulu aramadı sormadı. Bakiyorum bazi adamlar hem tipli zeki ve zengin ama karaktersiz kötü insan. Ama işleri rast gidiyor. Ben ise karakterliyim fakat bir türlü gitmiyor. Ben anlamadim bu hayata ne yaptim diye? Kendimi bildim bileli süregelen bir yalnızlık... Buraya kadar okuduysanız teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Bir dakika bir dakika nasıl yani kafana darbe alarak IQ seviyen mi azaldı?

Hocam darbeden kastettiğim 4 tane sert yumruk ve ortaokuldan beri olmaya basladi. Sonrasında unutkanlığım arttı ve bir şeyleri kavrama konusunda daha zorlanmaya başladım. Söylediğiniz gibi de denebilir. AMA hekim olmadığım icin pek bilmiyorum. O yuzden bir doktora gorunmek istiyorum.

Hocam darbeden kastettiğim 4 tane sert yumruk ve ortaokuldan beri olmaya basladi. Sonrasında unutkanlığım arttı ve bir şeyleri kavrama konusunda daha zorlanmaya başladım. Söylediğiniz gibi de denebilir. AMA hekim olmadığım icin pek bilmiyorum. O yuzden bir doktora gorunmek istiyorum.
Kafana 4 tane yumruk yerken sen armut mu topladın hiç mi karşılık vermedin veya en azından kafanı savunmaya çalışmadın? Ve yumruk yemenin sebebi neydi?

Kafana 4 tane yumruk yerken sen armut mu topladın hiç mi karşılık vermedin veya en azından kafanı savunmaya çalışmadın? Ve yumruk yemenin sebebi neydi?

Hocam bende vurdum ama o benden güçlû ve refleksliydi. Dayak yedim.Sebebi gidip gelirken sessiz olduğum için bana laf atıp alay etmeseydi sonra bende kavga ettim ama sonuç bu oldu. Hocam peki bu beyinle ilgili ben ne yapabilirim?

Yalnızlık gerçekten zor kardeşim ya, ilkokul lise dönemi hep böyle ama yani yanında sandığın kimse gerçekten yanında olmuyor o dönemlerde. Arkanı döndüğünde mutlaka kaçmış oluyorlar. Kendini ezik gibi hissedersen öyle olursun ilk önce sen kendini öyle görmemelisin, kendine saygı duymalısın ki dışarıdaki insanlar da öyle görsün seni.

Yalnızlık gerçekten zor kardeşim ya, ilkokul lise dönemi hep böyle ama yani yanında sandığın kimse gerçekten yanında olmuyor o dönemlerde. Arkanı döndüğünde mutlaka kaçmış oluyorlar. Kendini ezik gibi hissedersen öyle olursun ilk önce sen kendini öyle görmemelisin, kendine saygı duymalısın ki dışarıdaki insanlar da öyle görsün seni.

Hocam çok zor. En zor olan da üniversite ortamînda sevdiğiniz kîzın sizi sevmemesi. O zaman işte çökersiniz. Hayat efendi olanlar için çok zor. Biz bu hayata insanları izlemeye gelmişiz.

Doktora görün tabiki.
Teşekkürler. Peki bu hasar ve etkileri tedaviden sonra geçer mi? Geç algîlama vs. Çünlü uzun bir süreçten bahsediyorum ve ortaokuldan beri çok darbe yedim. Onun için soruyorum.

Teşekkürler. Peki bu hasar ve etkileri tedaviden sonra geçer mi? Geç algîlama vs. Çünlü uzun bir süreçten bahsediyorum ve ortaokuldan beri çok darbe yedim. Onun için soruyorum.
Bizim yorumumuz doğru olmaz hocam. Bir doktora ve daha sonrasında kendinizi mental açıdan zayıf hissediyorsanız psikoloğa başvurmanızda çok büyük fayda var. Ve gördüğüm kadarıyla psikolojik bir desteğe ihtiyacın da var. Gitmeni tavsiye ederim toparlanmana yardımcı olacaktır.

Geri
Yukarı