Dertleşmek istiyorum

Boşver testleri kavrama yetisini falanı. Kendini güzelce ifade edebiliyorsun. Bence o hayatında ki çoğu kişiden daha iyi bir kavrama yeteneğin var. Ve de daha ahlaklısın. Yalnızlığa bir süre sonra alışır insan. Meslek sahibi olmaya çalış. Güzel bir mesleğin olursa zaten sosyal çevren artar. Bir bakarsın sana gülenler sana yalvarır.😀
Hocam şunu sizde biliyorsunuzdur Zorbalık/Mobbing falan Meslek hayatında da iş hayatında da günümüzde etkisini aralıksız sürdürmektedir.

Hocam 4 tane yumruk yediniz diye IQ nüz 70'e düşmez andrew tate var mesela adam kick bokscu yüzlerce yumruk yemiştir ama hala akıllıca konuşmalar yapıyor.

Hocam olabilir ama herkesin sinir sistemi farklidir. O da bir etken ve bende bunu bir zorbalik olarak da ayrıyeten ortaokuldan beri arkadaslarim tarafindan sözde şaka olarak çok yedim senelerce maalesef.

Hocam Özgüven eksikliği bende Lise çağımda başladı ama İlkokul ve Ortaokul çağım Özgüvenim yerinde olmasına rağmen okulun lanet çevresinden dolayı hiçte iyi geçmedi.
Hocam ben ya açığa yada koleje gitmek istiyorum ama işte açığa ailem izin vermiyor kolej içinde burs kazanmam lazım sınavına gireceğim inşallah hayırlısıyla kazanabilirim iyi bir şey

Çalışıp biraz kafa dağıtmanı tavsiye ederim. Arkadaş ortamı gelip geçicidir genelde. Ben çok insan tanıdım çok yakın arkadaşkarım oldu ama en ufak ayrılıkta arayıp sorulmaz oldum. Ve anladım ki hayatın gerçeği bu bazı insanlar gelip geçici. Yalnızlık çekiyordum sonra işe girdim sağda solda çalıştım kendime zaman ayırdım. Hayatta herkesin karşısına sadık dost çıkmayabiliyor. Kendi yoluna bakman lazım. Hayat çabuk grçiyor bugün dert edindiğin şeyler yarın aklına bile gelmeyrcek.

Hocam olabilir ama herkesin sinir sistemi farklidir. O da bir etken ve bende bunu bir zorbalik olarak da ayrıyeten ortaokuldan beri arkadaslarim tarafindan sözde şaka olarak çok yedim senelerce maalesef.
Buna bir yerde dur demek gerekiyor. Hepimiz bu yollardan geçtik aynı derecede olmasa bile zorbalığa uğradığımız zamanlar oldu. Ama hayat böyle süregidemez. Daha çok ezik kalmak daha çok dayak ve zorbalığa yol açacak böylece özgüvenin daha da dibi boylayacak. Kendini topla ve insanları kendinden üstün görme. Kendini ezdirme.

Boş ver testleri kavrama yetisini falanı. Kendini güzelce ifade edebiliyorsun. Bence o hayatında ki çoğu kişiden daha iyi bir kavrama yeteneğin var. Ve de daha ahlaklısın. Yalnızlığa bir süre sonra alışır insan. Meslek sahibi olmaya çalış. Güzel bir mesleğin olursa zaten sosyal çevren artar. Bir bakarsın sana gülenler sana yalvarır.😀

Teşekkürler hocam. Bu devirde insanlar iyi niyetli olmayi enayilik olarak görür olmuşlar.

Geri
Yukarı