Dertleşmek istiyorum

Çok doğrusunuz hocam. Tavsiyeleriniz için teşekkürler.

Bu aralar her gün senin sorduğun soruları soruyorum.
İyi olmak sadece kişisel etik karakterin. Hani derler ya doğru ol dürüst ol iyi ol her kapı açılır. Sanırım yalanmış, bana iş konusunda akıl veren abi vardı. Kul hakkı yeme dürüst ol doğru ol Allah her kapıyı açar demişti. 5dk önce de ülkeye kaçak mal sokup nasıl sattığını anlatıyordu.

Çekingenlikten ve utanmaktan bıktım. İnsanlara gösterdiğim saygının 10 da 1'ini göremediğim oluyor. İnsanları gereksiz gözümüz de büyütüyoruz sanırım...

Hocam sözel ve şekilsel olarak sorular vardı. Bunu bilmiyordum ondan dedim. Teşekkürler.
IQ'ya takılacak bir şey yok, ne yapabildiğin önemli. Yapabilmek için ise anlayabilmen gerekli. Çoğu çalışan insan, çoğu yetenekli insan anlamayı başaramadığı için sadece yapabildikleri ile sınırlı kalırlar. Ne kadar çok şeyden anlarsan, bir ve birçok şeyi o kadar iyi yapabilirsin. Anlamak için okumak, dinlemek, gözlemlemek ve tüm bu bilgileri birbirine bağlamayı başarmak yeterlidir. Belki duymuşsundur, "Bir şeyi 5 yaşındaki çocuğa anlatabiliyorsanız, onu anlamışsınızdır." bunu iyi yapabiliyorum, çocuklarla aram iyiydi, kendi çocuğum olunca da iyi oldu. Yarın yeni bir gün, yeni bir sen için hiç de geç değil.

Çok haklisiniz hocam. Değerli tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…