Steam Desteğin yetersizliği

PatrickBateman

Hectopat
Normalde Steam destekle ilgili tek tecrübem oyun iade işleridir o da birkaç sefer. Fakat yakın zamanda kredi kartı güvenlik doğrulama sebebiyle kartımdan 2 farklı ücret kestiler bu ücretlerden bir tanesinin iadesini anında yaptılar fakat diğerinin iadesini yapmadılar. Desteğe başvurdum işlem dekontunun bütün detaylarına kadar atmama rağmen yardımcı olup sorunu çözemiyorlar, her seferinde talebe cevap veren destek çalışanı farklı kişi olduğundan sorun hep başa sarıyor, zaten bildiğim doğruladığım güvenlik prosedürlerini tekrar yazıp konuyu geçiştiriyorlar... Süreç böyle bir ben bir onlar bir adım ileri bir adım geri şeklinde ilerliyor çok ilginç.

Olayı daha detaylı ve doğruladığınız prosedürleri yazarak tekrar açıklamaktan başka çareniz yok.
Durumun ilerlemesine en büyük engel her seferinde yabancı veya Türk farklı bir destek çalışanı cevap veriyor. Heh diyorum bu daha farklı bilgiler istedi bu çözer diyorum işi yanıt veriyorum sonra bir bakıyorum talebe yabancı bir çalışan cevap vermiş saçma sapan "bu doğrulama ücretlerini güvenlik için çektik" diyor. Yav kardeşim anladım biliyorum güvenlik için çektiniz benim sorunum bu değil ki...

Bundan sonra kredi kartını doğrudan platforma girmek yerine limitli sanal kredi kartı oluşturup onu kullanın.
Zaten işlemi limitli sanal kredi kartı üzerinden yapıyorum dostum benim haberim olmadan çekilen bir ücret yok limiti ben açtım parayı çeksinler diye çünkü iade edeceklerdi 2 işlemden 1 tanesinin iadesi gerçekleşti diğeri kaynadı arada dikkatli okumanı tavsiye ederim sanal kartlık bir durum yok.

En güzeli Naysa para atıp onlan almak, hem de cashback geliyor.
Cashback konusunda haklısın tercih meselesi. Fakat benim durumumun Sanal kartla, Nays, Papara vb. alakası yok. Steam kullandığım ödeme bilgilerinin güvenliği sebebiyle 2 farklı ücret çekti bilgiler onaylandı ve doğrulandı fakat 1 tanesinin iadesini yapmadı.

Son düzenleme:
Bankayla iletişime geçip iade edilmeyen harcamaya itiraz etmeyi denediniz, değil mi?
Evet tabii ki bankayla iletişime geçtim itiraz için yardımcı olmadılar, bu durumun bankadan kaynaklı olmadığını ve beklemede, iade edilmiş ama hesabınıza yansımamış vb. gibi bir durumun olmadığını söylediler.

Geri
Yukarı