Desteklemeyen PC'ye Windows 11 kurmak sıkıntı yaratır mı?

tedolone

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Kayseri
Daha fazla  
RAM
8192
SSD veya HDD modeli
SSD:Turbox HDD:Toshiba
Ekran kartı
Nvidia Geforce Gt420
Anakart
-
İşlemci
i5-2430
Bilgisayarım Windows 11 desteklemiyor ama kurmayı denersem (YouTube'daki videolarla kurmayı başarırsam) PC sıkıntı çıkarır mı?

Bu sistem ile verim almanız mümkün değil.

Sıkıntı çıkmaz. TPM açamayacaksın muhtemelen, Valorant vs. oynayamazsın sanırım.

Valorant falan oynayamazsın. Ama arkadaşın dediği gibi bu sistemle 11 kurmak mantıksız.

Windows 10'un son güncellemelerini alamıyorum. Hata veriyor, benim aklıma Windows 11 kurmak geldi ama dediğiniz gibi mantıksızmış. Sağ olun.

Windows 10'un son güncellemelerini alamıyorum. Hata veriyor, benim aklıma Windows 11 kurmak geldi ama dediğiniz gibi mantıksızmış. Sağ olun.
Ben o sistemde 8.1 üzerine çıkmazdım. 5000 - 80.000 Lira arası neredeyse her markadan Laptop kullandım işletim sistemleri ile olan ilişkilerine aşinayım bence 10 bile fazla. 8.1 daha iyi akar. SSD'niz olsa 10'da kalın derdim ama muhtemelen HDD ile yürüyor sistem.

SSD'niz olsa 10'da kalın derdim ama muhtemelen HDD ile yürüyor sistem.

1TB'lık Toshiba SSD takılı bilgisayarda.

Ben o sistemde 8.1 üzerine çıkmazdım. 5000 - 80.000 lira arası neredeyse her markadan laptop kullandım işletim sistemleri ile olan ilişkilerine aşinayım bence 10 bile fazla. 8.1 daha iyi akar.

Valorant, Minecraft (Max 1.18) gibi oyunları açıyor. Ama evet bilgisayar kötü. Seçimi ben yapmadım babam almıştı. Markası Izoly (kasa PC)

Son düzenleme:
1TB'lık Toshiba SSD takılı bilgisayarda.

Valorant, Minecraft (Max 1.18) gibi oyunları açıyor. Ama evet bilgisayar kötü. Seçimi ben yapmadım babam almıştı. Markası Izoly (kasa PC)
Valo TPM'siz kurulu sistemlerde güvenlikten geçemediği için bilgisayar kaldırsa bile kendini açmıyor arkadaşlar sanırım ondan bahsettiler. Yükseltirseniz açıyorsa bile Valo açmaz. Bence bu noktada güncellemelerden dolayı upgrade yapmak yerine bekleyebilir hatta downgrade bile yapabilirsiniz.

Geri
Yukarı